Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 170

4 db művészeti könyv, kiállítási katalógus: Halmi-Horváth István, Godot Galéri 1999-2019, A való világ álma. Szalai József művészete, Géza Németh.
16641.

Rufpreis:
3 000 HUF
Musée du Louvre. Angol, francia, német és spanyol nyelven. Baden, é.n., Lammerhuber. Kiadói műbőr kötésben, festett lapélekkel.
16642.

Rufpreis:
800 HUF
Péter András: A magyar művészet története. I-II. köt. A művészeti könyvtár. Bp., 1930., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötések.
16643.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ilya Repin: Painting Graphic Arts. Leningrad, 1985, Aurora Art Publishers. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, karton védőtokban, szép állapotban.
16647.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vegyes fafaragással kapcsolatos könyvtétel, 3 db:   Ferkai Loránt: Remekel a bicska. Ferkai Loránt illusztrációival. Bp.,1958, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos, az elülső szennylap hiányzik. Megjelent 5500 példányban.  Virágok vetélkedése. Fafaragások kalotaszegi kapukon és házoromzatokon. Kútvölgyi Zoltán fotóival. Bp., 1981., Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.   Magos a rutafa. Felföldi magyar famunkák. Kútvölgyi Zoltán fotóival. Bp., 1982., Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16649.

Rufpreis:
2 400 HUF
Sutherland Lyall: A mai angol építészet. Ford.: Jékely Zsolt. Bp., 1983., Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés.
16650.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 17 db:   A művészet kiskönyvtára sorozat 13 kötete: Benczúr, Fényes, Holbein, Frans Hals, Bruegel, Rembrandt, Greco, Toulouse-Lautrec, Gauguin, Cézanne, Monet, Guttuso, Mestrovic. Bp., 1958-1974., Corvina-Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötésekben.;   Gadányi Jenő (1896-1960) emlékkiállítása. Bp., 1967., MNG. Kiadói papírkötés.;   Kuno Mittelstädt: Vincent van Gogh. Ford.: Szalai Lajos. A művészet világa. Bp., 1976, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;  Dorette Eckhardt: Antoine Watteau. Ford.: Székely András. A művészet világa. Bp., 1978, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.;  Mojzer Miklós: XVII és XVII. századi német és osztrák festmények. Bp., 1978, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16651.

Rufpreis:
1 200 HUF
Realizmus Nagy Mesterei sorozat 2 kötete:   Fenyő Iván: Dürer. Bp., 1955., Képzőművészeti Alap. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított, szakadt papír védőborítóban.;   Vajer Lajos: Rembrandt. Bp., 1955., Képzőművészeti Alap. II. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
16652.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db:   Georg Kolbe Zeichnungen. Einleitung von Wilhelm Pinder. Berlin, én., Rembrandt Verlag. Német nyelven. Javított gerincű, kopott, foltos kartonált papírkötésben.;  Robert Jordan: Daumier. Életrajzi regény. Ford.: Lontay László. Bp., 1976., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Henri Perruchot: Seurat élete. Ford.: Görög Lívia. Bp., 1977., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Pablo Picasso. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1969., Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.
16653.

Rufpreis:
1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Faludy Ildikó: Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;   C.W. Ceram: A régészet regénye. Ford.: Gottschlig Ferenc. Bp., 1959, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;  Középkori királyi palota a Budai várban. Kiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban. Szerk.: Ladányi Mihályné. Bp.,én., BTM. Kiadói papírkötés.;  Bécs. Inkey Tibor fotóival. Szabó Ede bevezetőjével. Bp.,1971., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
16654.

Rufpreis:
1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 3 db:   Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp.,(1938),Rózsavölgyi és Társa, 349+1 p.+XLV+1 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Könyvnapi propaganda kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;  Artner Tivadar: Évezredek művészete. Bp.,1968, Gondolat. Második, bővített és javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.;  Jajczay János-Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16655.

Rufpreis:
1 000 HUF
Vegyes reneszánsz művészettel kapcsolatos tétel, 4 db:  Leonardo da Vinci: Tudomány és művészet. Válogatás művészeti írásaiból. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.   Lyka Károly: Leonardo da Vinci. A művészet kiskönyvtára 47. Bp.,1975., Corvina. Kiadói papírkötés.  Lyka Károly: Raffaello. 1483-1520. A művészet kiskönyvtára XIV. Bp.,1962., Corvina. Kiadói papírkötés.  Ybl Ervin: Verrochio. 1436-1488. A művészet kiskönyvtára XLVII. Bp.,1963., Corvina. Kiadói papírkötés.
16656.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF