Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 274

17407.

Rufpreis:
1 000 HUF
Nemzetünk nagy költői sorozat 4 kötete (7.,9.,10.,20.):  Gaal Mózes: Csokonai Mihály élete és költészete.; Gaal Mózes: Kazinczy Ferenc élete és költészete.; Gaal Mózes: Kölcsey Ferenc élete és költészete.; Nógrádi László: Kemény Zsigmond élete és írói működése. Pozsony-Bp., 1898-1902, Stampfel Károly. Kiadói papírkötések, egy szakadozott borítókkal, egyből két lap kijár.+Balassi Bálint élete és költészete. Összeáll.: Bán Aladár. Segédkönyvek a Magyar Nyelv és Irodalom Tanításához 5. füzet. Pozsony-Bp.1903, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, a borító elvált a füzettel, a lapok kijárnak.
17408.

Rufpreis:
1 200 HUF
Fekete Sándor: A szibériai métely. Egy Petőfi-legenda feltámadása és újbóli elhantolása. Bp.,1990,Magvető. Kiadói papírkötésben.
17409.

Rufpreis:
1 000 HUF
Bányász Rezső: Ne lőjetek a szóvivőre! H.n., 1999, Progressio. Szerző által dedikált. Kiadói papír kötésben.
17410.

Rufpreis:
1 200 HUF
Féja Géza: Dózsa György történelmi tanulmány. Bp., 1939, Mefhosz. Kiadói egészvászon kötésben.
17411.

Rufpreis:
1 000 HUF
17412.

Rufpreis:
1 400 HUF
Sautel, (Pierre-Juste) Petrus Justus: Lusus poetici allegorici, sive Elegiae oblectandis animis, et moribus informandis accommodatae. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1757. Typ. Acad. Soc. Jesu. 187 l. 2 lev. Vaknyomott egészbőr-kötésben. PIerre Sautel-Just (1613-1662) francia jezsuita költő allegorikus verseit tartalmazó műve, amelyek költői játékként különböző állatokat ruháznak fel emberi vonásokkal. 2. magyar kiadás.
17413.

Rufpreis:
3 000 HUF
15
Francis William Bain 3 műve:   A nagy isten hajában. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford. Baktay Ervin. Bp., (1920.), Rózsavölgyi,176 p. Korabeli bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, 2 hiányzó lappal (61-64.);   A testetöltött hó. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.;   Szürkület. Hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,(1920), Rózsavölgyi,190 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
17414.

Rufpreis:
1 400 HUF
Arany János: Toldi szerelme. Elbeszélés tizenkét énekben.  I (I-VI. ének)-II. (VII-XII. ének.) köt. Bp., 1882, Ráth Mór, IX+180; 244 p. Korabeli aranyozott festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, festett lapélekkel. kopott borítóval.
17415.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Bárdosi Németh János: Zsellérek. Regény. [Szeged,1935],Magyar Téka,(Prometheus-ny.), 161+1 p.+ 3 t. Első kiadás. Vén Emil (1902-1984) 3 db linómetszetű illusztrációjával. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott, 257. számú példány.
17416.

Rufpreis:
1 000 HUF
Érdekes Regények. Röptében a világ körül: Barsi Ödön: Az élő torpedó.; M. Katona Ilona: Kincs a hó alatt. Bp.,1941,Magyar Népművelők Társasága. Kiadói papírkötésekben, kissé kopott borítókkal, egynek a sarkain gyűrődéssel.+ Paul Feval: Chabaneil Caesar. Bp., 1928., Magyarság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
17417.

Rufpreis:
1 000 HUF
Mankó József: Láncok zenéje közt. Bp, 1930, Jakab-könyvnyomda. Kiadói papír kötésben.
17418.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF