Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 272

Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1896, Révai. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés, jó állapotban.
17375.

Rufpreis:
4 000 HUF
17376.

Rufpreis:
4 000 HUF
Faragó Ödön: A magyar színészet országútján. Korrajzok. 1946. Szerzői kiadás. Bp.,[1947], Otthon-ny. Átkötött félvászon-kötés. A szerző által dedikált.
17377.

Rufpreis:
3 000 HUF
15
Charles Baudelaire: A Rossz virágai. Les Fleurs du Mal. Ford.: Tornai József. Békéscsaba, 1991, Tevan. Kiadói papírkötés. A fordító által dedikált.
17378.

Rufpreis:
3 000 HUF
14
Dr. Sárkány Sándorné Halász Terézia: Széll Kálmán életrajza. Bp.,1943., Fodor Árpád-ny., 282 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
17379.

Rufpreis:
3 000 HUF
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A Szanátána Dharma: az Örök Törvény c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
17380.

Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A "Szanátána Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kúnos Ignác: A török Hodzsa tréfái. Naszredin mesternek, a közel és távol keleten ismert bölcs és híres kisázsiai hodzsának csalafintaságai és mulatságos esetei. Török eredetijét gyűjtötte és magyarul megírta: - -. A könyvdíszeket rajzolta és fába metszete: Kner Albert.Gyoma, 1926., Kner Izidor, 221+3 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal. Megjelent 750 példányban.
17381.

Rufpreis:
2 400 HUF
16
Rakodczay Pál: Pirelle Kornélia élete és művészete. Bp., 1891, Singer és Wolfner. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
17382.

Rufpreis:
2 400 HUF
108 Bűvészmutatvány, híres európai bűvészek nyomában, műkedvelők és professzionátusok részére, 161 ábrával. Bp., é.n., Tolnai. 160 p. Kiadói papírkötés
17383.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, a gerinc elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van. A szerző, Kádár Lajos (1896-1982) által Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó részére dedikált példány. Benne Szoboszlai Mata János (1907-1944): Szíj Rezső ex librisével, fametszet, papír, jelzett a nyomaton, 9x7 cm
17384.

Rufpreis:
2 000 HUF
17385.

Rufpreis:
6 000 HUF
17386.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF