Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészen kis kopásnyomokkal jó állapotban.
15012.

Rufpreis:
4 000 HUF
23
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai. 1270-1872. Az ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. I. köt. Bp., 1931., Franklin, 492 p.+10 t. Korabeli átkötött félbőr-kötésben, makói vitéz Csörgő Gyula könyvkötő mester kötésében, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
15013.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
15014.

Rufpreis:
3 000 HUF
Nagy Gyula: Paraszti állattartás a vásárhelyi pusztán. Néprajzi Közlemények 1-2. Bp., 1968., Néprajzi Múzeum-MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
15015.

Rufpreis:
2 400 HUF
Nagy Gyula: Hagyományos földművelés a Vásárhelyi-pusztán. vNéprajzi Közlemények VII. 2. Bp., 1963., Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
15016.

Rufpreis:
2 400 HUF
Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629. Kassa, 1943., Wiko, 408+12 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
15017.

Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629. Kassa, 1943., "Wiko", 408+12 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF
Szántó Imre: Egy dunántúli falu. (Alsópáhok története.) Bp., 1960., Tankönyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal. Szövegközti ábrákkal, térképekkel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
15018.

Rufpreis:
1 200 HUF
15019.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kleines Orts_lexikon von Österreich-Ungarn enhaltend alle Ortschaften und Gemeinden von mehr als 2000 Einwohners... Wien, 1904 Artaria. Helyiségnévtár nagyobb településekkel, közlekedés, fürdő és kereskedelmi információkkal. Kiadói vászonkötésben.
15020.

Rufpreis:
2 400 HUF
Horváth Tamás-Müllner Jenő: Hegyvidéki fotográfiák. Bp., 1999., Hegyvidék. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
15021.

Rufpreis:
1 400 HUF
Kolumbán Lajos: A Magas-Tátra. Három debreceni diák utazása. Bp., 1909, Lampel R. Kk. R.T. Könyvkiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban, firkákkal
15022.

Rufpreis:
1 000 HUF
Batár Attila: A sokrétű Víziváros. Bp., 2002. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15023.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF