Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Joseph Vallardi: Itinéraire dItalie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes dItalie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./  In French language. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine.
15000.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945) 3 műve:   A Nap rabszolgái I-II. köt. Ford.: Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin,168+198+2 p. Kiadói kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben.   A sötét kelet árnyéka. Ford.: Balassa József. Bp.,[1928],Franklin, 143 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben.   A Szahara lelke. Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Ford.: Balassa József. Bp.,[1929],Franklin,232+8 p. Kiadói kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
15001.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945) 3 műve:   Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Ford.: Sajó aladár. Bp.,[1926],Franklin,267+1 p. Térkép nélkül. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé laza fűzéssel.  Véres napok, cári rabok. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1927],Franklin,394+2 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben.   Kínai rejtelmek. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1930],Franklin,179+1 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
15002.

Rufpreis:
8 000 HUF
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15003.

Rufpreis:
3 000 HUF
22
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal.
15004.

Rufpreis:
2 000 HUF
22
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
15005.

Rufpreis:
2 000 HUF
10
Chun Károly: Mélytengerek világa. Bp., Lampel R. Kk. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, képekkel illusztrált, szép állapotban
15006.

Rufpreis:
6 000 HUF
A gerle 13 útja. Bánhídi Antal útinaplója. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15007.

Rufpreis:
2 000 HUF
[Mittelholzer, Walter (1894-1937)] Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Ford.: Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 185+1 p. 8 (fekete-fehér fotók) t.+ (térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15008.

Rufpreis:
2 400 HUF
17
P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.],Franklin,1 t.(címkép)+262+2 p.+ 21 t. (fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
15009.

Rufpreis:
2 000 HUF
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók)+2 térkép és 1 térkép melléklettel. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15010.

Rufpreis:
2 400 HUF
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin, 256 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott borítóval és kopott gerinccel, két táblán folttal.
15011.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF