Bücher: Religion

Zahl der Lose: 61

Makula-nélkül-való tükör, melly az üdvözítő Jézus Krisztusnak és szent szülőjének életét, keserves kínszenvedését és halálát adja elő. Nagyszombat,1746, Jesus Társasága Akadémiai betűivel, 1 t. (címkép, rézmetszet)+518+6 p. Harmadik kiadás. A borító nagyrészt hiányzik (a hátsó kötéstábla van meg egyedül), foltos, a könyvtest szétvált, rossz állapotban.
17326.

Rufpreis:
1 000 HUF
19
Vallási néprajz 6. Szerk.: Bartha Elek, Dankó Imre, Küllős Imola, Molnár Ambrus. Debrecen, 1994, Református Teológiai Doktorok Kollégiuma Egyházi Néprajzi Szekciója. Kiadói papírkötés.
17327.

Rufpreis:
1 000 HUF
Vallási néprajz 5. Szerk.: Dankó Imre, Küllős Imola, Molnár Ambrus. Debrecen, 1991, Református Teológiai Doktorok Kollégiuma Egyházi Néprajzi Szekciója. Kiadói papírkötés.
17328.

Rufpreis:
1 000 HUF
Nagymihály Sándor: P. Zadravecz püspök, a szegedi Kapisztrán. Szerk. --.2. kötet. Bp. (1942.) Helikon. 271 l. 15 t. (közülük 1 színes). Egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, sérült egészvászon-kötésben.
17329.

Rufpreis:
1 000 HUF
Real-Encyclopädie für Bibel und Talmud. I. Von A-Eidesformel. Szerk.: Dr. Jacob Hamburger. Strelitz, 1866, Szerzői kiadás, 278 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, két kijáró lappal.
17330.

Rufpreis:
1 200 HUF
A Korán egy dúsan aranyozott, egészvászon kötésű kiadása, Törökország, 1960. körül.
17331.

Rufpreis:
2 000 HUF
Az Esztergomi 1941. évi főegyházmegyei zsinat határozatai. 214p. Egészvászon kötésben
17332.

Rufpreis:
3 000 HUF
Tebenned bíztunk eleitől fogva... A magyar reformátusság körképe. Szerk.: Barcza József-Bütösi János. Debrecen, 1991, Magyar Református Világtalálkozó Alapítvány. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
17333.

"Tebenned bíztunk eleitől fogva..." A magyar reformátusság körképe. Szerk.: Barcza József-Bütösi János. Debrecen, 1991, Magyar Református Világtalálkozó Alapítvány. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.

Rufpreis:
1 000 HUF
Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk.: Dizseri Eszter. Bp.,1994, Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója. Kiadói kartonált papírkötés.+Zsindelyné Tüdős Klára emlékkonferencia. 1995. július 22-23. hn.,1995, Oláh Miklós. Kiadói papírkötés.
17334.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dr. Makkai Sándor: A halál mysteriuma. Bp., 1918, Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, kissé sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal.
17335.

Rufpreis:
1 000 HUF
Barth Károly: Istenismeret és istentisztelet a reformátori tanítás szerint. 20 előadás (Gifford Lectures) az 1560-ból való skót hitvallásról. Fordította: Maller Kálmán. Bp.,[1944],Sylvester. Kiadói papírkötés.
17336.

Rufpreis:
1 600 HUF
Dr. Tomay Dezső: Jézus élete 126 tanítás négy evangélium alapján. Dr. Makkai Sándor volt erdélyi püspök, egyetemi tanár bevezető tanulmányával. Debrecen,1943,Nagy Károly. Kiadói papírkötés.
17337.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF