A műveltség könyvtára: A technika vívmányai. I. kötet. Szerk.: Hollós József, és Pfeifer Ignác, Klupáthy Jenő. Bp., é.n.,Athenaeum. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap és két illusztráció kijár, ezek foltosak, javítottak, sérültek.
C. C. Furnas, Joe McCarty: A mérnök. Life-A tudomány csodái. Fordította: Dr. Lehoczky László. Bp., 1972, Műszaki. Kiadói kopottas kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Kovácsházy Ernő: A jáművek gépészeti berendezései. Bp.,1968, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 263 példányban.+
Haág Dezső: Kenő-, és hajtóanyagok és vizsgálatuk. Bp., 1964, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Megjelent 228 példányban.+
Martinovich István-Mihály István: Nagyfeszültségű villamos berendezések a gépészeti és vontatási szak (erősárami villamos tagozat) hallgató részére. MÁV Tisztképző Intézet. Bp., 1978, KÖZDOK. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 550 példányban.
Gyalogátkelőhelyek mesterséges világítása. Bp., 1976, Állami Energetikai és Energiabiztonságtechnikai Felügyelet, 85 p. Szövegközti színes fotókkal. Félvászon-kötésben.
Vegyes textilgyártással kapcsolatos könyvtétel, 8 db:
Vékássy Alajos: Hurkolt kelmék kötése I. rész. Bp.,1950., Tankönyvkiadó. Félvászon-kötésben.
Dr. Vékássy Alajos: Kötött-hurkolt kelmék geometriai elemzése II. Bp.,1973, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Megjelent 283 példányban.
Vékássy Alajos-Dániel László-Feleki László: A kelmeszerkezettan alapjai. Bp.,1954, Könnyűipari Kiadó. Kiadói félvászon-kötésben. Megjelent 350 példányban.
Galambos Attila: Fonalgyártó szakmai ismeret 2. Bp.,1983, Műszaki. Kiadói papírkötésben. Megjelent 2000 példányban.
Zoles József-Simó Pál-Apáthy István: Technológia I. (Hurkoló technológia.) Bp., 1973, Műszaki. Kiadói papírkötésben, melléklettel. Megjelent 1540 példányban.
Dr. Havas Ivánné: Hurkolás-technológia I. kötet. Bp., 1976, Statisztikai. Kiadói papírkötésben.
Albert Diebler: Technologie der Rundstrickerei. Berlin, é.n, Konradin. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, de belül jó állapotban.
John Chamberlain: Knitting Mathematics and Mechanisms. Leicester,é.n., City of Leicester College of Technology. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Változó állapotban.
Fotó- és filmsorozat tétel, összesen 11 db (fotósorozat 6 db, filmsorozat 5 db):
Raffay Anna-Papp János: Fény-árnyék a keskenyfilmben.; Raffay Anna: Filmezés utazás közben.; Raffay Anna: A keskenyfilm vágása.; Dr. Holló Dénes: Amatőrfilmes kellék ábécé.; Dr. Holló Dénes: A filmvetítés örömei.;Viski László: Diakészítés.; Járai Rudolf: Korszerű nagyítástechnika.; Kun Miklós: A színes fényképezés ábécéje.; Kun Miklós: Tanuló fotóamatőrök könyve.; Morvay György: A filmkép-technika alapjai.; Szemerédy Zoltán: Negatívtechnika amatőröknek.
Bp.,1969-1977, Műszaki. Kiadói papírkötésben, változó állapotban.