Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső szennylap sérült, hiányos. Az hiányos előzéklapon "Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary" felirattal. Benne számos érdekes szócikkel, közte a hajózást érintő szócikkekkel is. Csak I. kötet. /
Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. First edition. Half-leather-binding, with worn cover, the first flyleaf and the title page damaged, incomplete, the pages are spotty, in English language. With a lot of wood engraving illustrations. With "Danube Steam Navigation Company (D.D.S.G.) Pest Hungary" writing on the incomplete first flyleaf. Only Volume I.
Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in German language.
2 db fotózással kapcsolatos könyv: Dr. Sevcsik Jenő - Hefelle József: Fényképészet. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.+
Roger Rössing: Fényképezés Prakticával. Bp. 1979., Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.