Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 364

Móricz Zsigmond gyűjteménye. Magvető a magyar irodalom élő könyve. Aláírt címlappal. Átkötött félvászon kötésben. Bp., 1940. Kelet népe,
17573.

Rufpreis:
6 000 HUF
Móricz Zsigmond: Bor, szerelem, bánat. Elbeszélések. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,(1929),Athenaeum, 203+4 p. Első kiadás. Átkötött virágmintás egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.
17574.

Rufpreis:
2 000 HUF
17575.

Rufpreis:
3 000 HUF
17576.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Nemzetnevelők könyvtára 8 kötete:   I. Nemzetismeret 7. Weis István: Hazánk társadalomrajza.   II. Nemzetszolgálat 2.: Faragó Ferenc: Népünk egészsége.   II. Nemzetszolgálat 4.: Közoktatásügyi igazgatás és iskolafelügyelet.   IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 6.: Várkonyi Zsigmond: A gyermek és környezete.   IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 2. Gyermek testi és lelki fejlődése.   V. A Népiskola könyvei 1.: Somos Lajos: Népiskolai nevelés.   V. A Népiskola könyvei 21.: Népiskolai ipari és kereskedelmi ismeretek.   VI. A gazdasági középiskolák könyvei 10.: Kereskedelmi üzemi gyakorlatok.   Bp.,1942-1944, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötések, többnyire kissé kopott borítókkal, jó állapotban.
17577.

Rufpreis:
3 000 HUF
Karácsony Benő: Pjotruska. I-II. (Egybekötve.) Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 197+3 p.+ 4 t.+229 p.+4 t. Kós Károly egészoldalas linómetszeteivel illusztrált. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték (I. könyv), tulajdonosi névbélyegzéssel.  Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tagja: Dr. Osváth Ákos számára készült. ex libris-szel.
17578.

Karácsony Benő: Pjotruska. I-II. (Egybekötve.) Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 197+3 p.+ 4 t.+229 p.+4 t. Kós Károly egészoldalas linómetszeteivel illusztrált. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték (I. könyv), tulajdonosi névbélyegzéssel. "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tagja: Dr. Osváth Ákos számára készült." ex libris-szel."

Rufpreis:
1 200 HUF
26
Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, körbevágott, tulajdonosi névbélyegzéssel. Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tagja: Dr. Osváth Ákos számára készült. ex libris-szel.
17579.

Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, körbevágott, tulajdonosi névbélyegzéssel. "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh tagja: Dr. Osváth Ákos számára készült." ex libris-szel."

Rufpreis:
1 200 HUF
11
Tamási Áron: Szülőföldem. Bp.,1943,Révai. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17580.

Rufpreis:
1 000 HUF
Tamási Áron: Virrasztás. Bp.,1943,Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17581.

Rufpreis:
1 200 HUF
Kós Károly emlékezete. Születésének 100. évfordulójára. Szerk. és utószó: Sas Péter. Előszó: Bihari József. Szentendre, 1984, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága - Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan.
17582.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vegyes Kós Károllyal kapcsolatos könyv tétel, 2 db:   Kós Károly: Székely balladák. Bukarest, 1973, Kriterion, 41 p. Kiadói fűzött illusztrált papírborítékban. Készült Kós Károly kilencvenedik születésnapjára.  Kós Károly képeskönyv. Szerk.: Sas Péter. Bp., [1986], Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
17583.

Rufpreis:
1 200 HUF
Bánffy Miklós: Farkasok. Bp., 1942. Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben.
17584.

Rufpreis:
1 000 HUF
10

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF