Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 339

Csiky Gergely 5 db műve: A sötét pont; Buborékok, Nóra, A Kaviár, Mukányi. Bp., 1882-1886. Athenaeum. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
17466.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
MIkszáth Kálmán: Nemzetes uramék. (Mácsik a nagyerejű) Bp., 1884. Révai. Első kiadás. Korabeli félvászon kötésben.
17467.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kisfaludy Sándor:Himfy szerelmei. Pest., 1833. Wigand. 301p + 310p. Egy lap kijár. Korabeli egészvászon kötésben.
17468.

Rufpreis:
4 000 HUF
Tolnai Simon: A bűvészet könyve I-II. (Egybekötve) Tóth Béla előszavával. Bp.,1898, Kosmos Műintézet, XXIII+190+2+56 p. Harmadik kiadás. Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos, borítóval, az elülső borítón a címke sérült, de belül jó állapotban.
17469.

Rufpreis:
6 000 HUF
François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1944, Officina. Tizenegyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, szétvált kötéssel, javított gerinccel, rossz állapotban. A szerző, Faludy György (1910-2006) által dedikált, dátumozva (2002.IV. 11.)
17470.

Rufpreis:
8 000 HUF
17471.

Rufpreis:
8 000 HUF
17472.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,57
19,12
Ady Lajos: Ady Endre. (Bp.), 1923, Amicus, (Pápai Ernő-ny.), 1 t. (címkép, Székely Aladár Ady-fényképe) + 245 + 3 p. + 12 t. (fotók). Első kiadás. Oldalszámozáson belül egy egész oldalas térképpel is illusztrált. Korabeli szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, kopott aranyozással. Első kiadás. Számozott (1000/638.) példány.
17473.

Rufpreis:
3 000 HUF
Csokonai Vitéz Mihály munkái I-III. kötet. (Egybekötve.) Közli: Kelemföldy. I.kötet: Tavasz. Lilla. Ódák. Anakreoni dalok. Békaegérharc. II. kötet: Dorottya. Alkalmi versek. Diétai múzsa. III. kötet: Vers-maradványok. Mesék. Prosai töredékek. Pásztori játékok. Lipcse-Bp., 1844-1845, Köhler Károly Ferenc-Emich Gusztáv,(Tauschnitz Bernát-ny. Lipcse), XII+316+XII+356+1+VII+189 p. Korabeli félbőr-kötésben, rossz állapotban.
17474.

Rufpreis:
2 000 HUF
Sislay József: Habsburg Rudolf tragédiája Vetsera Máriával. Szekszárd,1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Kiadói műbőr-kötés. A szerző által dedikált.
17477.

Rufpreis:
3 000 HUF
Sislay József: Petőfi Sándor tragikus halála. Szekszárd,1991, Babits-Magyar Amerikai Kiadó Rt. Kiadói műbőr-kötés. A szerző által dedikált.
17478.

Rufpreis:
4 000 HUF
Csáki Judit: Alföldi színháza. Öt nemzeti év. Bp.,2013, Libri. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Csáki Judit és Alföldi Róbert által dedikált.
17479.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF