Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rend. Lévay József. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Budapest , 1885, Méhner Vilmos, 1 t. címkép+XXXIX+379+III p.+451 p.+438p.+386p. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Kicsit kopott, kicsit foltos borítóval, kissé viseltes gerinccel, a I. kötet hátsó védőlapja tollal firkált, a III. kötet elülső előzéklapja szakadt. Teljes kiadás.
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kissé kopott borítóval, kissé kopott, kissé sérült gerinccel, ex libris-szel (ex libris Szalay.) Első kiadás.
Szabó Lőrinc: A sátán műremekei. Versek. Bp.,1926, Pandora,(Athenaeum-ny.),102+2 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval. Szabó Lőrinc negyedik verses kötete. Első kiadás.
Szabó Lőrinc: Harc az ünnepért. Versek. Bp.,(1938), Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,(Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda-Rt.), 170 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Első kiadás.
Ady emlékfüzet a zilahi és érmindszenti ünnepekről 1924 július 20. és 21. Összeállította Nagy Sándor a Szilágyság irodalmi szerkesztője. Zilah, 1924. Seres Samu. 79p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
Újabb költők. Válogatott gyűjtemény a magyar nép számára. Összeszedte: Boross Mihály. Vasárnapi Könyvtár 10. Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 127+1 p.+ 7 t. Egész oldalas és szövegközti fametszetű rajzokkal gazdagon illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Antológia Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Garay János, Eötvös József, Arany János, Tompa Mihály és Petőfi Sándor költeményeiből.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány
Herczeg Ferenc emlékezései. II. kötet: A gótikus ház. Bp.,1940, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, névbejegyzéssel. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt, dátumozva.
Biró András: Élő beszéd. Versek. Bp.,1946, Egyetemi Nyomda, 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Biró András (1923-2016) magyar író, költő, újságíró, műfordító első verses kötete.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.