Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 501

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum. Igényesen javított kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel..Jó állapotban.
16244.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Szép Ernő: Azra, Aranyóra. DEDIKÁLT! Bp., Singer és Wolfner. Két könyv egybekötve, egészvászon kötés, jó állapotban.
16245.

Rufpreis:
8 000 HUF
16246.

Rufpreis:
5 000 HUF
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe. Átkötött félvászon-kötés. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt.
16247.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
19
Szilágyi Dezső: Bábjáték az iskolában. Kós Lajos rajzaival. Bp.,1954,Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
16248.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1935, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, és kopott gerinccel.
16249.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+175+215 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, folttal, jó állapotban.
16250.

Rufpreis:
6 000 HUF
16251.

Rufpreis:
6 000 HUF
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája tizenhat kötetben. 63 papírborítású füzet az 1-82. füzetekből. Nagyrészt jó állapotban. Bp., 1894. Pallas-
16252.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Zdzislaw Nowak: 50 táblás játék Bp., 1982. Gondolat Kiadó. Egészvászon kötésben.
16253.

Rufpreis:
4 000 HUF
Benedek Elek: Honszerző Árpád Budapest, 1915, Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R. T. Könyvkiadóvállalat kiadása (Franklin Társulat Nyomdája), 196 p.; Mühlbek Károly rajzaival. Egészvászon kötésben újrakötve, az eredeti borító felhasználásával
16254.

Rufpreis:
4 000 HUF
- 	 Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült, de javítható gerinccel
16256.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF