Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 39

11911.

Rufpreis:
4 000 HUF
1918 Paul Meuriot francia tudós, saját kézzel megírt névjegykártyája /  1918 Autograph lines of Paul Meuriot French professor
11912.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1920-1925 A Sziklay család (Kornél Orfeum, Színház) papírjai, összesen 26 db
11913.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
11914.

Rufpreis:
3 000 HUF
1925 Lónyay Elemér (1863-1946) diplomata autográf levele Bárczy István (1882-1952) államtitkárhoz. Lónyay levelében értesíti, hogy William Henry Waddington francia külügyminiszter (és miniszterelnök) menye és szülei, Mr. és Mrs. Fraser aznap este Budapestre érkezik, és a Ritz Hotelben szállnak meg. 4 beírt oldal borítékkal
11915.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1929 a Budapesti Torna Club vezetőségének részvétnyilvánító levele iszeni Iszer Károly (1861-1929) újságíró, sportszervező felesége, eggensteini Hyann Marietta részére, aláírásokkal, borítékkal
11916.

Rufpreis:
1 200 HUF
cca 1930 Két lap a világutazó Bartha-Sulkowszky motoros páros emlékkönyvéből, kéziratok fényképek / 1930 2 pages from the book of the world traveller motor-riders Bartha-Sulkovszky
11917.

Rufpreis:
4 000 HUF
cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
11918.

Rufpreis:
8 000 HUF
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
11919.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
1936 Gombocz Endre (1882-1945) botanikus Pekár Mihályhoz (1871-1942) címzett levele
11920.

Rufpreis:
1 200 HUF
1938 gróf Széchényi György és gróf Széchényi Márton szerződésének ügyvédi anyaga, gróf Széchényi György 4 oldalas kéziratos levelével
11921.

Rufpreis:
4 000 HUF
1947 A Közlekedési Minisztérium névre szóló meghívója, Csicsely János főmérnök részére a Margit-híd félszélességben újjáépítésének ünnepélyes átadására
11922.

1947 A Közlekedési Minisztérium névre szóló meghívója, Csicsely János főmérnök részére a Margit-híd "félszélességben újjáépítésének" ünnepélyes átadására

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF