Dr. Mészáros Károly: Törések és ficamok. Gyakrolóorvosok és orvostanhallgatók számára. Budapest, 1949, Novák Rudolf és Társa. II. átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, számos szövegközti ábrával, maszatos borítóval, ceruzás aláhuzásokkal.
Dr. Klemperer György: A klinikai diagnostika alapvonalai. Fordította Thein János. Átnézte és előszóval ellátta Dr. Korányi Sándor. Bp., 1903, Mai Henrik és Fia. Kiadói kopottas egészvászon kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
Dr. Hoffmann E. Lovag: A törvényszéki orvostan atlasza. Lehmann-féle orvosi kézi atlaszok IX. Fordították Dr. Ajtai k. Sándor István, Dr. Krausz Arthur. Budapest, 1899, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, a borítója megviselt állapotban, a lapok foltosak, a kötése javított, a védőlapjai pótoltak, 193 szövegképpel (1 hiányzik, 181-182 szövegkép lapja fordítva van bekötve), 56 színes táblával (litográfiák,a 32 tábla javított, hiányos), festett felső lapélekkel.
Georg Freyherrn von Vega: Vorlesungern über die Mathematik. II. Wien, 1803. Trattner. 663p. 16 kihajtható táblával. Korabeli, evált borítójú egészbőr kötésben. / In damaged full leather binding with 16 fold out tables
Klug Nándor: Az emberélettan tankönyve I. Általános élettan, különös élettan: I. Az erőforgalom élettana. Bp., 1892, Franklin-Társulat, 622 p. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, szövegközti illusztrációkkal, márványozott lapélekkel.
1934 - A magyar sebésztársaság munkálatai. XX. naggyűlés. Bp., 1934. M. Sebésztársaság. 231 p. Korabeli, kissé foltos egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.
3 db ásványokról szóló könyv: Koch Sándor: Könyv a kövekről. Bp., 1957, Bibliotheca Kiadó. Papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. Dr. Rudolf Börner: Was ist das für ein Stein? Stuttgart, 1941. Franchische Verlagshandlung. Német nyelven, papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. P. G. Read: Dictionary of Gemmology. Leningrád, 1986. Butterworth and Co. Kiadói kartonált papírkötésben.
Rozlozsnik Pál: Dobsina Környékének Földtani Viszonyai. Geologica Hungarica. Series Geologica 5. Budapest, 1935, Magyar Királyi Földtani Intézet, 118 p.+2 t. Kiadói papírkötés, magyar és német nyelven. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. A címlapon ex libris bélyegzővel. A borítója foltos, szakadt, viseltes. / Rozlozsnik Pál: The geological features of region of Dobsina, in hungarian, and german language, paperbinding,with a lot of illustrations, the cover is in poor condition.
Francisci a Schooten (Franz von Schooten): Principia matheseos universalis, seu Introductio ad geometriae methodum Renati Des Cartes, edita ab Er. Bartholino, Casp. fil. Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. 418 p + 8 p. sok ábrával. Korabeli papírkötésben. /
With many drawings in paper binding. In good condition
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.