Militaria

Zahl der Lose: 29

~1940. Levente díszjelvény aranyozott, zománcozott rézötvözet, kitűzővé alakítva SZEBB JÖVŐT (25x21mm) T:2 Hungary ~1940. Levente Badge of Honour gilt, enamelled copper alloy, made into a pin (25x21mm) C:XF Sallay 201.
30933.

~1940. "Levente díszjelvény" aranyozott, zománcozott rézötvözet, kitűzővé alakítva "SZEBB JÖVŐT" (25x21mm) T:2 Hungary ~1940. "Levente Badge of Honour" gilt, enamelled copper alloy, made into a pin (25x21mm) C:XF Sallay 201.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
1943. IX. Nemzetközi Balatoni Sporthét a Levente szervezet Zn lemez gomblyukjelvénye. Szign.: MASEFSZKY (22x31mm) T:2  Hungary 1943. 9th International Week of Sports at Lake Balaton Zn sheet metal buttonhole badge of Hungarian Youth Paramilitary Group Levente. Sign.: MASEFSZKY (22x31mm) C:XF
30934.

Rufpreis:
4 000 HUF
1947. Magyar Szabadság Érdemrend ezüst fokozata Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti tokban T:2 patina Hungary 1947. Order of Merit of Hungarian Freedom, Silver Grade Ag decoration with ribbon, in original case C:XF patina NMK 482.
30935.

1947. "Magyar Szabadság Érdemrend" ezüst fokozata Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti tokban T:2 patina Hungary 1947. "Order of Merit of Hungarian Freedom, Silver Grade" Ag decoration with ribbon, in original case C:XF patina NMK 482.

Rufpreis:
6 000 HUF
27
1992. Független Demokratikus Magyarországért emlékérem szalagsávon, miniatűrrel eredeti adományozói dísztokban, adományozói okirattal, rajta Für Lajos honvédelmi miniszter aláírása és pecsétje T:1-,2 NMK.: 781
30936.

Rufpreis:
4 000 HUF
1995. Független Demokratikus Magyarországért emlékérem szalagsávon, miniatűrrel eredeti, hiányos adományozói dísztokban, adományozói okirattal, rajta Keleti György honvédelmi miniszter pecsételt aláírása + 1995. Nemzeti Ellenállásért emléklap, szárazpecséttel, Horn Gyula miniszterelnök pecsételt aláírásával T:1-,2 emléklapokon szakadással  NMK.: 781
30937.

1995. "Független Demokratikus Magyarországért" emlékérem szalagsávon, miniatűrrel eredeti, hiányos adományozói dísztokban, adományozói okirattal, rajta Keleti György honvédelmi miniszter pecsételt aláírása + 1995. "Nemzeti Ellenállásért" emléklap, szárazpecséttel, Horn Gyula miniszterelnök pecsételt aláírásával T:1-,2 emléklapokon szakadással NMK.: 781

Rufpreis:
1 600 HUF
Amerikai Egyesült Államok DN 16. Gyalogezred címere, zománcozott Br lapkán (28x35mm) T:2 USA ND 16th Infantry Regiment coat of arms on enamelled Br slab (28x35mm) C:XF
30938.

Amerikai Egyesült Államok DN "16. Gyalogezred" címere, zománcozott Br lapkán (28x35mm) T:2 USA ND "16th Infantry Regiment" coat of arms on enamelled Br slab (28x35mm) C:XF

Rufpreis:
1 000 HUF
Csehszlovákia 1939. Háborús Kereszt Br kitüntetés szalagon, eredeti tokban T:2 Czechoslovakia 1939. War Cross Br decoration with ribbon, in original case C:XF
30939.

Csehszlovákia 1939. "Háborús Kereszt" Br kitüntetés szalagon, eredeti tokban T:2 Czechoslovakia 1939. "War Cross" Br decoration with ribbon, in original case C:XF

Rufpreis:
4 000 HUF
27
Csehszlovákia ~1946. I. Sjazd Slovenských Partizánov Bratislava - Bojom k víťazstvu, bojom k mieru (I. Szlovák Partizánok Konferenciája Pozsony - Harc a győzelemért, harc a békéért) Br plakett eredeti tokban. Szign.: Rudolf Pribiš (1913-1984) (35x72mm) T:1,1- Czechoslovakia ~1946. I. Sjazd Slovenských Partizánov Bratislava - Bojom k víťazstvu, bojom k mieru (1st Congress of Slovak Partizans Bratislava - Fight to win, fight for peace) Br plaque in original case. Sign.: Rudolf Pribiš (1913-1984) (35x72mm) C:UNC,AU
30940.

Csehszlovákia ~1946. "I. Sjazd Slovenských Partizánov Bratislava - Bojom k víťazstvu, bojom k mieru (I. Szlovák Partizánok Konferenciája Pozsony - Harc a győzelemért, harc a békéért)" Br plakett eredeti tokban. Szign.: Rudolf Pribiš (1913-1984) (35x72mm) T:1,1- Czechoslovakia ~1946. "I. Sjazd Slovenských Partizánov Bratislava - Bojom k víťazstvu, bojom k mieru (1st Congress of Slovak Partizans Bratislava - Fight to win, fight for peace)" Br plaque in original case. Sign.: Rudolf Pribiš (1913-1984) (35x72mm) C:UNC,AU

Rufpreis:
2 400 HUF
Csehszlovákia ~1970-1980. I II Partizan. Brig. Gen. M. R. Stefanika (I. II. Partyzánské Brigády generála Milana Rastislava Štefánika) Štefánika generális Partizán Brigádja, zománcozott fém jelvény (25,5mm) + ~1970-1980. Partizánsky Zvazok na Slovensku - Capajev Szlovák Partizánok Szövetsége - Csapajev zománcozott, aranyozott fém jelvény sorszámmal, ZUKOV PRAHA 7 gyártói jelzéssel (42mm) T:2 Czechoslovakia ~1970-1980. I II Partizan. Brig. Gen. M. R. Stefanika (I. II. Partyzánské Brigády generála Milana Rastislava Štefánika) Partisan Brigad of general Štefánika, enamelled metal badge (25,5mm) + ~1970-1980. Partizánsky Zvazok na Slovensku - Capajev Slovak Association of Partisans - Chapayev enamelled, gold plated metal badge with serial, with ZUKOV PRAHA 7 makers mark (42mm) C:XF
30941.

Csehszlovákia ~1970-1980. "I II Partizan. Brig. Gen. M. R. Stefanika (I. II. Partyzánské Brigády generála Milana Rastislava Štefánika)" Štefánika generális Partizán Brigádja, zománcozott fém jelvény (25,5mm) + ~1970-1980. "Partizánsky Zvazok na Slovensku - Capajev" Szlovák Partizánok Szövetsége - Csapajev zománcozott, aranyozott fém jelvény sorszámmal, "ZUKOV PRAHA 7" gyártói jelzéssel (42mm) T:2 Czechoslovakia ~1970-1980. "I II Partizan. Brig. Gen. M. R. Stefanika (I. II. Partyzánské Brigády generála Milana Rastislava Štefánika)" Partisan Brigad of general Štefánika, enamelled metal badge (25,5mm) + ~1970-1980. "Partizánsky Zvazok na Slovensku - Capajev" Slovak Association of Partisans - Chapayev enamelled, gold plated metal badge with serial, with "ZUKOV PRAHA 7" makers mark (42mm) C:XF

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
18
Német Harmadik Birodalom 1939. Háborús Érdemkereszt I. Osztálya ezüstözött fém kitüntetés függőleges tűvel, 15 gyártói jelzéssel a tűn (Friedrich Orth), eredeti dísztokban T:2  German Third Reich 1939. War Merit Cross 1st Class without swords (Kriegsverdienstkreuz 1. Klasse ohne Schwertern) silver plated metal decoration with 15 makers mark on vertical pin (Friedrich Orth), in original case C:XF
30942.

Német Harmadik Birodalom 1939. "Háborús Érdemkereszt I. Osztálya" ezüstözött fém kitüntetés függőleges tűvel, "15" gyártói jelzéssel a tűn (Friedrich Orth), eredeti dísztokban T:2 German Third Reich 1939. "War Merit Cross 1st Class without swords (Kriegsverdienstkreuz 1. Klasse ohne Schwertern)" silver plated metal decoration with "15" makers mark on vertical pin (Friedrich Orth), in original case C:XF

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Szovjetunió ~1960-1970. Szovjet Gárda jelvény aranyozott, zománcozott fém jelvény csavaros hátlappal (2x) (48x36mm) T:1-,2 Soviet Union ~1960-1970. Badge of the Soviet Guards gilt, enamelled metal badge with screw back (2x) (48x36mm) C:AU,XF
30943.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szovjetunió 1978. 60 éves a Szovjet Fegyveres Erők sárgaréz kitüntetés mellszalagon, eredeti tokban (32mm) + Csehszlovákia 1985. A Szovjet Hadsereg 40. éve szabadította fel Csehszlovákiát Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban (31mm) T:2 Soviet Union 1978. 60 Years of the Armed Forces of the USSR medal with ribbon, in original case (32mm) + Czechoslovakia 1985. Fortieth Anniversary of the Liberation of Czechoslovakia by the Soviet Army Br decoration with ribbon and thin ribbon, in original case (31mm) C:XF
30944.

Szovjetunió 1978. "60 éves a Szovjet Fegyveres Erők" sárgaréz kitüntetés mellszalagon, eredeti tokban (32mm) + Csehszlovákia 1985. "A Szovjet Hadsereg 40. éve szabadította fel Csehszlovákiát" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban (31mm) T:2 Soviet Union 1978. "60 Years of the Armed Forces of the USSR" medal with ribbon, in original case (32mm) + Czechoslovakia 1985. "Fortieth Anniversary of the Liberation of Czechoslovakia by the Soviet Army" Br decoration with ribbon and thin ribbon, in original case (31mm) C:XF

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF