Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 396

Gárdonyi Géza: Karácsonyi álom. Bp., 1902, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Első kiadás.
13824.

Rufpreis:
2 000 HUF
1896 7 db Oktatással foglalkozó tanulmány, egybekötve:  Péterfy Sándor: A magyar elemi népoktatás I-II. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  Szuppán Vilmos: A magyar felsőbb leányiskolák multja és jelene. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  Dr. Kovács János: A felső nép- és iskolai oktatás. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  Dr. Kiss Áron, Sebestyénné Stetina Ilona: A polgári iskolai tanító- és tanítónőképzés. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  Sebestyén Gyula: Elemi isk. tanító-, és tanítónőképzésünk fejlődése. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  György Aladár: Emberbaráti tan- és nevelőintézeteink. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  A vallás- és közoktatásügyi m. kir. miniszter megbízásából az ezredévi ünnepély alkalmára. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel.
13825.

Rufpreis:
6 000 HUF
13826.

Rufpreis:
2 000 HUF
Cervantes: Don Quijote de la Mancha. Bp., é. n., Lampel. Félvászon kötésben, jó állapotban.
13827.

Rufpreis:
2 000 HUF
Podmaniczky Frigyes: Naplótöredékek 1824-1886. 2. köt.: 1844-1850. Bp., 1887, Grill Károly. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
13828.

Rufpreis:
3 000 HUF
Linder, I. M.: Schach. Schachfiguren im Wandel der Zeit. Moszkva, 1994, H. G. S. Verlag. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
13829.

Rufpreis:
5 000 HUF
Jánosi Béla: Az aesthetika története. 1-3. köt. Bp., 1899, MTA. Vászonkötésben, jó állapotban.
13830.

Rufpreis:
3 000 HUF
Új guzsalyam mellett. Bev., jegyz.: Kallós Zoltán. Bukarest, 1973, Kriterion. Melléklet nélkül. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
13831.

Rufpreis:
1 000 HUF
Egyetemes lexikon. Főszerk.: Markó László. Bp., 1994, Magyar Könyvklub. Díszes műbőr kötésben, jó állapotban.
13832.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-III. Budapest, 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, megviselt állapotban, a papírborítók szakadozottak és foltosak, a III. kötet papírborítója hiányos, a félvászon borítók kissé kopottasak, az I. kötet kötése sérült, a könyv gerince elvált a borítótól, de egyben van. Első kiadás.
13833.

Rufpreis:
4 000 HUF
Max Weber: Gazdaságtörténet. Válogatott tanulmányok. Budapest, 1979, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, a 13-14. p. ceruzás aláhúzásokkal. Jó állapotban.
13834.

Rufpreis:
1 200 HUF
Közgazdasági Lexikon I-III. Szerk.: Dr. Halász Sándor, Dr. Mandelló Gyula. Budapest, 1898-1901, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói dúsan aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel, megviselt állapotban. A borítók kissé kopottasak, az I. kötet borítója foltos, a III. kötet gerincéről elvált a borító, a kötése sérült, foltos.
13835.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF