Bücher: Reisen, Städte

Zahl der Lose: 149

Tarisznyás Márton: Gyergyó történeti néprajza. Bukarest, 1982, Kriterion. Kiadói kemény papírkötés, kiadói papír védőborító, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Jó állapotban.
13758.

Rufpreis:
800 HUF
13759.

Rufpreis:
2 000 HUF
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, Csatári Dániel: Orbán Balázs és a Székelyföld leírása... című kísérőtanulmányával. Budapest, 1982, Helikon. Kiadói egészvászon kötésben, fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, kopottas díszdobozban, de egyébként jó állapotban.
13760.

Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, Csatári Dániel: Orbán Balázs és a "Székelyföld leírása..." című kísérőtanulmányával. Budapest, 1982, Helikon. Kiadói egészvászon kötésben, fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, kopottas díszdobozban, de egyébként jó állapotban.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Szilágysági magyarok. Szerk.: Szabó Zsolt. Bukarest-Kolozsvár, 1999, Kriterion. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
13761.

Rufpreis:
1 600 HUF
Vegyes útikönyv tétel, 5 db:  Zsigmond Enikő: Csomád hegycsoport, Szent Anna-tó és környéke. Erdély hegyei 3. Turisztikai kalauz. Csíkszereda, 1998, Pallas-Akadémiai Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, térképmelléklettel. Jó állapotban. Cserhát útikalauz. Szerk.: Kristóf Sándor. Budapest, 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. J.Sz. Iljinszkij: Finnország. Nemzetközi kérdések 26. Budapest, 1950, Szikra. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Marco Polo utazásai. Budapest, 1950, Hungária Könyvkiadó N. V. Kiadói félvászon kötés, fekete-fehér illusztrációkkal, jó állapotban. Václáv Jíru: Praha, Prazané. Prága, 1962, Orbis. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
13762.

Rufpreis:
800 HUF
Somogy megye földrajzi nevei. Szerk.: Papp László, Végh József. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
13763.

Rufpreis:
8 000 HUF
Csatkai Endre, Dercsényi Dezső, Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói némileg szakadozott illusztrált papírborítóban, szövegközti feketete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Jó állapotban.
13764.

Rufpreis:
6 000 HUF
Budapest Régiségei. A Budapesti Történeti Múzeum Évkönyve XX. Szerk.: Gerevich László. Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
13765.

Rufpreis:
1 000 HUF
A föld és népei I-III. Föld és Népismei Kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. Előszőval bevezette: Dr. Hunfalvy János. I. Észak-, Közép és Dél-Amerika földrajzi és népismei leírása. II. Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. III. Európa földrajzi és népismei leírása. Különös tekintettel Magyarországra a legujabb statisztikai adatok alapján dolgozta György Aladár. Budapest, 1887-1880-1881, Méhner Vilmos, [4] + VIII + 722 + IV p. ; 672 p.; VIII + 9-656 p. Kiadói egységes, festett, dúsan aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, de alapvetően jó állapotban, térképmelléklettel, gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, márványozott lapélekkel.
13766.

Rufpreis:
8 000 HUF
18
H. M. Stanley: Utazásom Közép-Afrikában I-II. Egybekötve. [Bp.], é.n, Khór és Wein ny. [Révai ], 551 p.+176 p. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel, egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, a második kötet hiányos, csak 176 oldal.
13767.

Rufpreis:
4 000 HUF
13768.

Rufpreis:
800 HUF
13769.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF