Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 98

Marczali Henrik: Nagy Képes világtörténet. 3. kötet, A rómaiak története. Bp., é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, két lapszél kissé sérült, egyébként jó állapotban
13198.

Rufpreis:
2 000 HUF
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás.  Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Budapest, 1896. Kunossy Vilmos és Fia. [2] + 210 + [2] p. + 1 t. Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. (Néhány lap kijár, vászonkötésen kisebb sérülések)  /  The Millenial Hungary 1896. Collections of photograps.In German, English, French and Hungarian
13199.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Harmadik kötet. Az Anjou ház és örökösei. Írták: Pór Antal, Schönerr Gyula. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc felső részén hiány, a szennylap és az előzéklap hiányzik. Belül jó állapotban, ép mellékletekkel.
13200.

Rufpreis:
3 000 HUF
Prinz Gyula, Cholnoky Jenő, Gr. Teleki Pál, Bartucz Lajos: Magyar föld, magyar faj I-IV. kötet, Komplett sorozat. Kissé kopott gerincű félbőr kötésben.
13201.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Ribáry Ferenc: Képes világtörténelem. 7. kötet Újkor. Írta dr. Marczali Henrik. Földabroszokkal, arcz- és mívelődés-történeti képekkel díszített kiadás. Bp., 1880. Méhner Vilmos. Aranyozott félbőr kötésben, kissé kopott
13202.

Rufpreis:
1 000 HUF
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Ötödik kötet. Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. Írta Acsády Ignác. Budapest, 1893, Athenaeum. Későbbi, félvászon kötésben. (egy lapon kis hiánnyal)
13203.

Rufpreis:
1 000 HUF
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. Előszót írta: Nagybányai Vitéz Horthy Miklós. II. kötet. Állami és gazdasági élet. Bp., 1929, Franklin. 482 p. Kiadói, kopottas, félbőrkötésben
13204.

Rufpreis:
2 000 HUF
Bona Gábor: Kossuth Lajos kapitányai. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
13205.

Rufpreis:
1 000 HUF
Daróczi Lajos: A kereskedelem története I-II. Különös tekintettel Magyarországra. Bp., Lampel. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
13206.

Rufpreis:
1 800 HUF
Varga János: Középszinten a történelemben. Frideczky Lajos memoárja. Salgótarján, 1988, Nógrád Megyei Levéltár (Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 14.). Papírkötésben, jó állapotban.
13207.

Rufpreis:
1 200 HUF
13208.

Rufpreis:
5 000 HUF
13209.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF