Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 345

13356.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
13357.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Budapest, 1926, Pantheaon Irodalmi Intézet Rt. Harmadik, átnézett kiadás. Korabeli félbőr kötés, kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
13358.

Rufpreis:
5 000 HUF
A Kónya család. Feljegyezte Dr. Erdélyi Sándor, Prof. Gualtiero Nicolini. Budapest-Cremona, 1998, Media-Press Bt., 350 p. Kiadói kartonált papírkötés, magyar, angol és olasz nyelven, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kónya Lajos által dedikált példány.
13359.

Rufpreis:
4 000 HUF
Mikszáth Kálmán: A vén gazember. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója, és a gerince némileg kopottas, a fűzése meglazult.
13360.

Rufpreis:
4 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Pernye. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A gerince kopottas, az elülső védőlap és előzéklap kijár.
13361.

Rufpreis:
4 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Akli Miklós cs. kir. udvari mulattató története.  Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borító kopottas, a lapok egy része foltos, és a fűzés kicsit meglazult.
13362.

Rufpreis:
6 000 HUF
Makai Emil munkái I. Sajtó alá rendezte Molnár Géza. Budapest, é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötés, márványozott lapélekkel. Csak I. kötet. Jó állapotban.
13363.

Rufpreis:
3 000 HUF
Sienkiewicz Henrik: Quo Vadis? II. kötet. Töredék kötet. Regény Nero császár idejéből. Az eredeti képeket Löschinger Hugo rajzolta. Budapest, 1901, Pesti könyvnyomda-részvény-társaság. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált, szecessziós egészvászon kötés, festett lapélekkel, Gottermayer N.-féle kötés, kissé megviselt állapotban, kopottas borítóval, némelyik lap foltos, egy-kettő lap firkált.
13364.

Rufpreis:
2 000 HUF
13365.

Rufpreis:
6 000 HUF
Fazekas Mihály: Ludas Matyi. Debrecen, 1939, Exodus. Szoboszlai Mata János 10 eredeti fametszetével, számozott, a grafikusművész által aláírt kiadás. Kiadói egészvászon kötés, borító foltos, a gerincnél enyhén elvált, 32 p.
13366.

Rufpreis:
5 000 HUF
13367.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF