Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 45

1928 gróf Apponyi Albert (1846-1933) saját kézzel írt levele dr.Tarányi Ferenc vas megyei főispánnak, ebédmegjelenés bejelentése.
11907.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1930 A Kalevala új rúnói. A Zugtörténelmi Tudománytalan Asztaltársaság D. szakosztálya által kiadott egyetlen hiteles példány szövege. 180 oldalas humoros verses gépirat, főleg studentika témakörben egészvászon kötésben.
11908.

Rufpreis:
3 000 HUF
cca 1930 Devecska Ferenc belsőépítész, tanár által készített tervek. 2 db ablakterv.40x60 cm
11909.

Rufpreis:
1 400 HUF
cca 1930 Ortutay Gyula (1910-1978) két füzete, benne költők, és írók bibliográfiájával.
11910.

Rufpreis:
5 000 HUF
1931 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, művelődési miniszter Pázmány Péter mint a 17. századi magyar lelkiség kifejezője című autográf alapvizsga dolgozata. Aláírt, datált. Szeged, 1931. okt. 24. 2 lev. 4 beírt oldal.
11911.

1931 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, művelődési miniszter "Pázmány Péter mint a 17. századi magyar lelkiség kifejezője" című autográf alapvizsga dolgozata. Aláírt, datált. Szeged, 1931. okt. 24. 2 lev. 4 beírt oldal.

Rufpreis:
8 000 HUF
Az 1933-ban megnyitott kerepesi úti ügető (BÜE) tribünjének látványterve (a tervező: ifj. Paulheim Ferenc), hajtogatva. Pecséttel jelzett. Méret: 105x50 cm / 1933 Plan of the Budapest Trotting Race Tracks, Good condition, Size, 105x50cm
11912.

Rufpreis:
8 000 HUF
cca 1936-1943 Harsányi Lajos (1883-1959) költő, győri kanonok aláírt fotója, hátulján üdvözlő sorokkal; Jönnek a barbárok című versének gépirata, valamint a Zászlónk katolikus diáklap Harsányi 60. születésnapja alkalmából írt cikke /  cca 1936-1943 Signature of Hungarian poet and priest Lajos Harsányi (1883-1959) on a photograph of himself, with greetings on its back; a typewritten version of one of his poems and an article from a Catholic journal on the occasion of his 60th birthday
11913.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
cca 1940 Aranyozott egészbőr kötésű emlékkönyv, néhány lapon névbeírásokkal. A bőr nagyon szép állapotban, aranyozott lapszélekkel.
11914.

Rufpreis:
4 000 HUF
1940 Ortutay Gyula (1910-1978) rádiójátéka, Ortutay aláírásával, datált.
11915.

Rufpreis:
2 400 HUF
1942-43 Gróf Sztáray Mihály sárközi uradalmának Nagy Elemér fakitermelési cégével folytatott levelezése, (levelek, táviratok vegyesen), az uradalmi számtartó, és dr. Bay Miklós ügyvéd aláírásaival, 18 db.
11916.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1942-43 Gróf Sztáray Mihály sárközi uradalmának levelezése Katanics Antal út- és hídépítő mérnökkel, a budapest-szeged-beograd útvonal építésvezetőjével, és e kapcsán Nagy Elemér fakitermelő cégével, honvédségi érdekeltségű út építésével kapcsolatban, 3 db, Katanics Antal, és az uradalom számtartójának aláírásaival.
11917.

Rufpreis:
6 000 HUF
1943 Bácsjózseffalva, Miniszternek címzett levél a Szabadkán készülődő szörnyű eseményekről, a levélben dr. Ijjas, Rajcs és Budanovich püspök nevének említésével
11918.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF