Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 246

Az 1848- és 1849-diki magyar szabadságharcz kitünőbb vértanuinak emlékkönyve. Szekszárd, 1990, Babits - Magyar Amerikai Kiadó Rt., 88 p. A pesti, 1873-as Halász István féle kiadás fakszimile kiadása.
19557.

Rufpreis:
1 800 HUF

Farkas Emőd - Nemes Mihály: Magyarország Nagyasszonyai. III. kötet. Szabadságharcok mártírnői. Bp., [1911], Wodianer F. és Fiai, 2 sztl. lev.+ 218 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal.
19558.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kósa Csaba: Tőkés László, a várvédő. (Kétszeresen dedikált.) [Budapest], (1992). Magyar Fórum (Denbinder Nyomda). 115 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 2000 példányban készült. Tőkés László által aláírt.
19559.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pálffy János: Magyarországi és erdélyi urak. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh, 328 p. Kiadói festett egészvászon-kötés. + Kiegészítéssel: Pálffy János: Magyarországi és erdélyi urak, fénymásolatban, 1266-1280 p.
19560.

Rufpreis:
2 400 HUF

I. P. Magidovics: A földrajzi felfedezések története. Ford.: Dabis Attila. A stílusszerkesztő, Kopácsy Margit (1915-1997) író, műfordító, szerkesztő által DEDIKÁL példány. Bp.,1961, Gondolat, 876+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói papír védőborítóban, a lapok sarkain kis foltokkal.
19561.

Rufpreis:
2 400 HUF

Michailich Győzőné et al.: Asszonyok a vártán. (Menekült magyarok emlékkönyve.) Összeáll.: Gyimesy Jenő Balázs. Bp., 1942, Menekült Magyarok Megsegítésére Alakult Bizottság (Hungária-ny.), 224+(2) p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott "Erdélyért" címerrel díszített félvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, a borítón némi kopással, nagyrészt jó állapotban.
19562.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1974 Das Dritte Reich folyóirat 6 száma (Nr. 1/74, 2/74, 3., 6.,7.,8.) Szerk.: Christian Zentne. Hamburg, én., John Jahr Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötések.
19563.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kocsis L. Mihály: Első nap az örökkévalóságban. Korkollázs pogányok idején. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2004, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
19564.

Rufpreis:
1 600 HUF

1956: The Hungarian Revolution and War for Independence. War and Society in East Central Europe Vol. XL. Edited by Lee Congdon, Béla K. Király and Károly Nagy. New York, 2006., Columbia University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19565.

Rufpreis:
1 600 HUF

Orsolya Láng - Alexandra Nagy - Péter Vámos: The Aquincum Macellum. Researches in the area of the macellum in the Aquincum Civil Town (1882-1965.) Applying new methods for old excavation materials. Aquincum Nostrum I. 3. Bp., 2014., Budapest History Museum (BTM), 198 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19566.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gordon Brook-Shepherd: A megkoronázatlan király. Habsburg Ottó élete és kora. Ford.: Fazekas István. Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés. + Habsburg Ottó: Így láttam... 1990-1991-1992. Budapest, 1992, Vörösváry. Kiadói papírkötésben.
19567.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Swantje Kleinicke: Göring und die 15 Bunker. Das Hauptquartier der Luftwaffe in Bad Wildungen? Marburg, 2009, Jonas Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19568.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF