P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. Bp., 1982, Corvina - Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Ötödik kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé kopott és kissé foltos papír védőborítóban.
Sz. Szántó Judit (szerk.): A pantomim. A Magyar Színházművészeti Szövetség Kiskönyvtára. Korszerű Színház 77-78. sz. Vál. és ford.: Gál. M. Zsuzsa. Bp., 1964, Színháztudományi Intézet, 215 p.+ 12 (képmelléklet, fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
Wagner, Richard: Művészet és forradalom. Ford.: Gy. Alexander Erzsi és Radvány Ernő. Világkönyvtár. Bp., [1922], Révai, 304+(2) p. Második kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Katona Ferenc ? Dénes Tibor: A Thália története. (1904-1908) Bp. 1954, Művelt Nép. 175 l., 9 t. (képek). Megjelent 2000 példányban! Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben.
Hartwig-E. Steiner: Roland Martin Kunstwerke. Stuttgart, 2009, A&S Edition. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.