Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 445

A Reggeli Ujság mindentudó lexikona és idegenszavak szótára. I-II. köt. (Újvidék, 1941, Uránia), 1664 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a belső kötéstáblához ragasztott műanyag védőborítóval, viseltes állapotban, helyenként sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
21174.

Rufpreis:
2 800 HUF

Thomas Mann: A varázshegy. Ford.: Turóczi József. I-IV. köt. Bp., é.n. (cca 1925-1940), Genius (Kunossy-ny.), 256 p.; 228 p.; 280 p.; 250 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, fakó gerincekkel, egyébként jó állapotban.
21175.

Rufpreis:
2 800 HUF

Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Bp., é.n. (cca 1935-1945), Révai, 304 p.; 333+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, a II. kötet a könyvtesttől részben elvált borítóval.
21176.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mécs László összes versei 1920-1940. (Aláírt, számozott.) Bp., 1941, Athenaeum, 760 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként kisebb lapszéli foltokkal. Számozott (3607. sz.), a szerző, Mécs László (1895-1978) költő, premontrei szerzetes által aláírt példány.
21177.

Rufpreis:
2 000 HUF

L. Szász Irén: A lembergi baba. Lukács Gyula rajzaival. Bp., [1930], Révai, 114+(2) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Kertész Erzsébet: A ligeti nagytanács. Bp., [1939], Tolnai, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
21178.

Rufpreis:
2 000 HUF

Konrád György: Vendégkönyv. Tűnődések a szabadságról. Naplóregény. A szerző, Konrád György (1933-2019) Kossuth-díjas író, esszéíró, szociológus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Noran Libro, 771 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21179.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kukorelly Endre: Mind, átjavított, újabb, régiek. Összegyűjtött versek. Bp., 2014, Libri. Kiadói kartonált papírkötés, javított kiadói papír védőborítóban.
21180.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ken Dean: Queen. Képes albuma: Kegyelettel és tisztelettel Freddie Mercury (1946-1991) emléke előtt. Ford.: Tótisz András. 1992, Cabaret. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, javítással.
21181.

Rufpreis:
1 600 HUF

Váczy János: A magyar irodalom története középiskolák s tanítóképző intézetek használatára. I. köt.: A legrégibb kortól Kisfaludy Károlyig. Szerk.: - -. Bp., 1905, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+IV+432 p. 2. kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kassai Szoukup J. Sándor kassai könyvkötészete, foltos, kopott borítóval, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
21182.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Jónás János - Schack Béla: A magyar és német kereskedelmi levelezés kézikönyve, egyszersmind kereskedelem-ismertető. Bp., [1903], Lampel Róbert, VI+(2)+400 p. Melléklet: Tárgyi és nyelvi magyarázatok, 74+(2) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, belül jó állapotban.
21183.

Rufpreis:
800 HUF

Eco, Umberto: Kant és a kacsacsőrű emlős. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
21184.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar legendárium. Eredetiből fordította: Tormay Cecilia. Fametszetű képekkel Molnár C. Pál dísztette. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
21185.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF