Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Bp., é.n. (cca 1935-1945), Révai, 304 p.; 333+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, a II. kötet a könyvtesttől részben elvált borítóval.
Mécs László összes versei 1920-1940. (Aláírt, számozott.) Bp., 1941, Athenaeum, 760 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként kisebb lapszéli foltokkal. Számozott (3607. sz.), a szerző, Mécs László (1895-1978) költő, premontrei szerzetes által aláírt példány.
L. Szász Irén: A lembergi baba. Lukács Gyula rajzaival. Bp., [1930], Révai, 114+(2) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Kertész Erzsébet: A ligeti nagytanács. Bp., [1939], Tolnai, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Ken Dean: Queen. Képes albuma: Kegyelettel és tisztelettel Freddie Mercury (1946-1991) emléke előtt. Ford.: Tótisz András. 1992, Cabaret. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, javítással.
Váczy János: A magyar irodalom története középiskolák s tanítóképző intézetek használatára. I. köt.: A legrégibb kortól Kisfaludy Károlyig. Szerk.: - -. Bp., 1905, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+IV+432 p. 2. kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kassai Szoukup J. Sándor kassai könyvkötészete, foltos, kopott borítóval, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
Jónás János - Schack Béla: A magyar és német kereskedelmi levelezés kézikönyve, egyszersmind kereskedelem-ismertető. Bp., [1903], Lampel Róbert, VI+(2)+400 p. Melléklet: Tárgyi és nyelvi magyarázatok, 74+(2) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, belül jó állapotban.
Magyar legendárium. Eredetiből fordította: Tormay Cecilia. Fametszetű képekkel Molnár C. Pál dísztette. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.