Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 445

Richard Brennan: Az alexander-módszer alapjai. Bp., 2001, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötésben + Anna McGrail: A babasírás könyve. Bp., 2000, Édesvíz. Kiadói papírkötésben
21284.

Rufpreis:
1 600 HUF

Albert Györgyi 2 műve: Miért pont én?; Miért pont ők?; Bp., 2005, Park. Kiadói papírkötés, az első kissé foltos.
21285.

Albert Györgyi 2 műve:
Miért pont én?;
Miért pont ők?;
Bp., 2005, Park. Kiadói papírkötés, az első kissé foltos.

Rufpreis:
1 600 HUF

Székely András: A szerelem krónikája avagy az erotika kultúrtörténete. Bp., 1988, Officina Nova. Színes és fekete-fehér fotókkal illsuztrált. Kiadói kartonált papírkötés
21286.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bernard Brochand - Jacques Lendrevie: A reklám alapkönyve. Bp., 2004, KJK KERSZÖV. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
21287.

Rufpreis:
1 800 HUF

Psota Irén - B. Fábri Margit: Psota. Bp., 2004. Urbis, (Debrecen,Kinizsi-ny.), 284 + [8] p. Egyetlen kiadás. Psota Irén (1929-2016) kétszeres Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzet Színésze, az 1950-es, 1960-as és 1970-es és 1980-as évek meghatározó jelentőségű színpadi és filmszínésze visszaemlékezései, egykori naplói és színésztársaival készített interjúk alapján. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, jó állapotban.
21288.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gy. Szabó Béla: La divina commedia + Száz szerelmes szonett. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
21289.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dénes Zsófia: Akkor a hársak épp szerettek... Bp., 1957, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, sérült, ragasztott papír védőborítóval, ajándékozási bejegyzéssel. Megjelent 3200 példányban.
21290.

Rufpreis:
1 800 HUF

Choa Kok Sui: Prána-pszichoterápia. 2003., Bioenergetic. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
21291.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Máté Imre:  Csonton kutya. Így írtok künn. Irodalmi paródiák. Lengyel Zsolt festményeivel és Darázs Mária rajzaival. (Dedikált.) (München), 1984. Galerie Parabel (Herp Nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás. A szerző verses dedikációjával: ?Pista, / e lista / Tégedet / nem tartalmaz, / mert ez költő-halmaz, / görbe tükör / a sok firkász ökör / orra előtt. // Majd ha a politikusokról írok paródiákat, te is sorra kerülsz! Megrendíthetetlen barátsággal Horváth Pistának, a világfordító diplomatának. Imre [és] Mária. 2000. XII. 20?. Máté Imre (1934?2012) költő, a nyugati magyar emigráció tagja. Egyetemistaként részt vett az 1956-os forradalomban, 1956 novemberében elhagyta az országot, Münchenben telepedett le. Irodalmi paródiával a nyugati magyar emigráció 51 költője előtt tiszteleg (Faludy György, Határ Győző, Kibédi Varga Áron, Kristóf Ágota, Makkai Ádám, Tollas Tibor, Tolvaly Ferenc). A verseket Lengyel Zsolt és Darázs Mária szürreális montázsai és festményei kísérik. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984?1991 között. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21292.

Rufpreis:
6 000 HUF

Gayer, Kurt - Krämer, Heinz - Kempter, Georg F.:  Die Villa Reitzenstein und ihre Herren. Die Geschichte des Baden-Württembergischen Regierungssitzes. (Dedikált.) Stuttgart, (1988). DRW-Verlag (Karl Weinbrenner & Söhne, Leinfelden). 288 p. Egyetlen kiadás. A magánkastélyként szolgáló Reitzenstein-villa 1910-1913 között épült, neobarokk stílusban. A fényűző parkkal kiegészített stuttgarti épületegyüttest 1922-ben megvásárolta a Baden-Württembergi Állam, azóta a tartományi miniszterelnök hivatalos rezidenciájaként szolgál, időnként kormányüléseket is tartanak benne. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal kísért kötetünk a magán célokra épült, később hivatali célokra használt épületnek és lakóinak történetét beszéli el, a korai időszakot tekintve magánéleti, a miniszterelnöki korszakban magától értetődően politikai hangsúlyokkal. Kötetünkben elhelyezve a baden-württembergi miniszterelnök hivatalos, nyomtatott üdvözlőkártyája, középen dombornyomott államcímerrel, valamint dedikációval: "Für Horváth István." A dedikáció szerzője feltehetően az egyik szerző. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21293.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Pászthory Sándor arcképe) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+2+390 p. Korabeli papírkötésben, sérült, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
21294.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Folyóirat] Magyar Csillag. Szerkeszti: Illyés Gyula. Társszerkesztő: Schöpflin Aladár. Megjelenik minden hónap 1-én és 15-én. Harmadik évfolyam, 1-12. szám. (1943. január - június.) Budapest, 1943. Hungária Hírlapnyomda Rt. VII + [1] + 764 p. [Teljes félév, egybekötve.] Az 1941 októberétől 1944 áprilisáig megjelenő szépirodalmi, kritikai és esszéfolyóirat, az Illyés Gyula szerkesztette Magyar Csillag a Nyugat jogutódja, szerzői nagy része is a nagy múltú folyóirattól érkezett. A magyarság és a szellem megmaradását célul kitűző lap esszéket, visszaemlékezéseket, elbeszéléseket és verseket, néprajzi, zenei, képzőművészeti, irodalomtörténeti tanulmányokat tett közzé. "Anyag és adat" című rovata forrásokat, "Figyelő" című rovatában pedig irodalmi, színházi és filmkritikákat közölt. Évfolyamunk legfontosabb esszé- és jegyzetírói Illyés Gyula, Németh László, Cs. Szabó László és Halász Gábor. Megjelenteti naplójegyzeteit lapszámainkban Márai Sándor, verseit Radnóti Miklós, számos író pedig gyermekkora helyszíneit idézi fel, szubjektív helytörténeti írásaiban (Illés Endre lőcsei, Keresztury Dezső zalaegerszegi, Kolozsvári Grandpierre Emil kolozsvári gyermekkorát idézi fel). A parasztság sorsának megkerülhetetlen társadalmi kérdését boncolja Németh László "A népi író" című tanulmánysorozatában. Lakatos 1467. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21295.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF