Dr. vitéz Nagy Zoltán: Új magyar művészet. Száz év szobrászata és festészete. Bp., 1941, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, többek közt Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Grünwald Béla műveinek reprodukcióival. Átkötött félvászon-kötésben, az előzéklap és a címlap kissé viseltes.
Jakovits József emlékkiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1996. szeptember 13 - október 20. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Nagy Ildikó. Bp., 1996, Műcsarnok. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Hegyi Lóránd, Dévényi István, Harsányi Józsefné (szerk.): Eklektika '85. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Galéria. 83 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Bak Imre, El Kazovszkij, Halász Károly, Hencze Tamás, Nádler István, Pinczehelyi Sándor műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötésben.
Helmut Cauer: Fernweh auf Schiffsplakaten. Ganzlichter maritimer Werbegrafik. Hamburg, 2006, Koehlers Verlagsgesellschaft. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pillanatkép. Magyar festők három nemzedéke. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Bakos Katalin. Bp., 1985, Offset és Játékkártya-ny. Több festőművész, köztük Bak Imre, Fehér László, Hencze Tamás, Keserü Ilona, Nádler István műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel.
2 db zománcművészeti katalógus: Pap Gábor (szerk.): Zománc 1994 2001. Kecskemét, é.n., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Zománcművészeti Alkotóműhely. Színes képekkel, reprodukciókkal, többe közt Morelli Edit, Morvay László, Hertay Mária műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben. + Zománc 1975 2005. Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelep. Kecskemét, é.n., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Zománcművészeti Alkotóműhely. Színes képekkel, reprodukciókkal, többe közt Morelli Edit és Hernádi Paula műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Bori Imre - Körner Éva: Kassák irodalma és festészete. Bp., 1967, Magvető. Megjelent 1300 példányban. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, papírborítón egészen apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
Magyar balletek. Szerk.: ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp., 1938), Officina, 23 sztl. lev. + 7 t. A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, olasz, francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal.