Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 371

Dr. vitéz Nagy Zoltán: Új magyar művészet. Száz év szobrászata és festészete. Bp., 1941, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, többek közt Munkácsy Mihály, Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Grünwald Béla műveinek reprodukcióival. Átkötött félvászon-kötésben, az előzéklap és a címlap kissé viseltes.
19870.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jakovits József emlékkiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1996. szeptember 13 - október 20. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Nagy Ildikó. Bp., 1996, Műcsarnok. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19871.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hegyi Lóránd, Dévényi István, Harsányi Józsefné (szerk.): Eklektika '85. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Galéria. 83 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Bak Imre, El Kazovszkij, Halász Károly, Hencze Tamás, Nádler István, Pinczehelyi Sándor műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötésben.
19872.

Rufpreis:
2 400 HUF

Helmut Cauer: Fernweh auf Schiffsplakaten. Ganzlichter maritimer Werbegrafik. Hamburg, 2006, Koehlers Verlagsgesellschaft. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19873.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pillanatkép. Magyar festők három nemzedéke. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Bakos Katalin. Bp., 1985, Offset és Játékkártya-ny. Több festőművész, köztük Bak Imre, Fehér László, Hencze Tamás, Keserü Ilona, Nádler István műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel.
19874.

Rufpreis:
1 000 HUF

2 db zománcművészeti katalógus: Pap Gábor (szerk.): Zománc 1994 2001. Kecskemét, é.n., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Zománcművészeti Alkotóműhely. Színes képekkel, reprodukciókkal, többe közt Morelli Edit, Morvay László, Hertay Mária műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben. + Zománc 1975 2005. Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelep. Kecskemét, é.n., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Zománcművészeti Alkotóműhely. Színes képekkel, reprodukciókkal, többe közt Morelli Edit és Hernádi Paula műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19875.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bori Imre - Körner Éva: Kassák irodalma és festészete. Bp., 1967, Magvető. Megjelent 1300 példányban. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, papírborítón egészen apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
19876.

Rufpreis:
1 000 HUF

Biró József: Erdély művészete. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19877.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hegyi Lóránd: Korniss Dezső érdemes művész. Szentendrei Műhely Galéria 1983. Korniss Dezső műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus-bevezető. Kiadói papírkötés.
19878.

Rufpreis:
2 400 HUF

4 db képzőművészeti katalógus: Lacza Márta, 1984. Mazzag István, 1987. Lois Viktor, Sound trip. Trombitás Tamás, Bp., Ernst Múzeum, 1985. Kiadói papírkötés.
19879.

Rufpreis:
1 600 HUF

1947 Szabadság kiállítás 1848-49-1918-19, 1944-45.Címlapon Derkovits Gyula metszetével. 15p.
19880.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar balletek. Szerk.: ifj. Oláh Gusztáv és Szántó Ferenc. (Bp., 1938), Officina, 23 sztl. lev. + 7 t. A címlapot Fülöp Zoltán és Márk Tivadar rajzolták. A fényképek Vajda M. Pál felvételei. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, olasz, francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal.
19881.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF