Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 507

temető költészete. Sírversek. Gerenday A(ntal) és fia ... síremlékmű gyárának 50 éves Fennállása alkalmából összegyűjtötte: Gerenday Béla. Bp., 1898, (Esztergomi Lapok ny.). 80 p. Kiadói, aranyozott vászonkötésben első előzéklap kijár, egyébként jó állapotban
20633.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Csoóri Sándor:  Elkártyázott köpeny. [Versek.] (Dedikált.) (Budapest, 2004). Helikon Kiadó Kft. (Dürer Nyomda Kft., Gyula) 373 + [11] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Edinának, a 2005-ös könyvnapon, szeretettel: Csoóri Sándor. Bpest''. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20634.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kós Károly kalendárium az 1983. évre. (Számozott, aláírt). [Budapest], 1983. (Magyar Építőművészek Szövetsége - Kossuth Nyomda). [6] p. + 15 t. (linómetszetek, 13 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a kis amatőr készítésű kötet Kós Károly születésének századik esztendejében készült a Magyar Építőművészek Szövetsége keretében működő >>Kós Károly Kör
20635.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sík Sándor:  Maradék magyarok! Versek. Budapest, 1919. Szent-István-Társulat (Stephaneum Ny. Rt.) 60 p. Első kiadás. Válogatás az olasz frontot megjárt piarista szerzetes első világháború alatt írt költeményeiből. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3222. Fűzve, színes, Nagy Sándor festőművész által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20636.

Rufpreis:
3 000 HUF
18

Csurka István:  Hamis tanú és más regények. (Dedikált.) Budapest, 1997. Püski Kiadó Kft. (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 430 + [2] p. Első gyűjteményes kiadás. Dedikált: ,,Farkas Ferencnek szeretettel Csurka István. 2002. március 21''. A kötetben Csurka István hat kisregénye található az 1959-1985 közötti pályaszakaszból: Hamis tanú - Moór és Paál - Nehézfiú - A csodaló - A kard - Dagonyázás. Kiadói egészvászon kötésben és védőborítóban. Jó példány.
20637.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márai Sándor 9 műve: Füves könyv, Eszter hagyatéka, Sirály/A sziget, A négy évszak, A gyertyák csonkig égnek, Szindbád hazamegy, Napló 1943-1944, Mágia, Műsoron kívül. Bp., én., Helikon - Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések, és kiadói egészvászon-kötések.
20638.

Rufpreis:
5 000 HUF

Móricz Zsigmond: Komor ló. Bp., 1936., Athenaeum, 153+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel, foltos.
20639.

Rufpreis:
2 000 HUF

Móricz Zsigmond: Szerelem VI. - - egybefelvonásosai. Lélekvándorlás. A kapuban. Politika. Sátán. Bp., 1918, Légrády, 59+1 p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.
20640.

Rufpreis:
2 000 HUF

Móricz Zsigmond: Tündérkert. Szépasszonyok hosszú farsangja. Történelmi regény a XVII. század elejéről. Báthory Gábor erdélyi fejedelemsége. Bethlen Gábor ifjúkora. Bp., 1922, Athenaeum, 445+3 p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé kopott borítóval, a borító sarkain gyűrődésnyomokkal, javított gerinccel, a borító sarkain szamárfüllel.
20641.

Rufpreis:
1 800 HUF

Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Korabeli átkötött félvászon kötéssel, kissé kopott borítóva.
20642.

Rufpreis:
2 000 HUF

Móricz Zsigmond: Mese a zöld füvön. Elbeszélések. Bp., 1915., Athenaeum, 186+6 p. Első kiadás. Átkötött virágmintás egészvászon-kötés, egy foltos lappal, ex libris-szel: ex libris-szel: Dinnyés Ferenc (1886-1958): Ex libris Wolf Andor, linómetszet, papír, jelzett a dúcon, 8x6 cm.
20643.

Rufpreis:
2 000 HUF

Móricz Zsigmond: Baleset. Elbeszélések. Bp.,1927, Athenaeum, 252 p. Első kiadás! Az eredeti Iványi Grünwald Béla által rajzolt elülső borítót bekötötték. Átkötött egészvászon-kötés.
20644.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF