Hartwig, Georg: Der hohe Norden im Natur- und Menschenleben. Wiesbaden, 1867, C. W. Creidel, IX+(1)+419+(3) p.+ 8 t. Német nyelven. Korabeli aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a belső kötéstáblák és a szennylapok koszosak.
Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: ,,A tudományosság és kultúra bölcsője". Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata - Művészetek Háza. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, hiányzó gerinccel, több lap sérült, a szennylapok elváltak a fűzéstől.
Darvay Nagy Adrienne: A mesebeli szentmadár. Képek a kolozsvári hivatásos magyar színjátszás 200 éves történetéből. Kolozsvár, 1992, Héttorony Könyvkiadó - Kolozsvári Állam Magyar Színház. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Kertész Sándor: Déryné voltam Kanadában. A torontói Művész Színház 23 éves története. / Curtain at Eight. The Twenty-Three Year History of the Hungarian Art Theatre of Toronto. (Toronto), 1981, Vörösváry Publishing Co. Ltd. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Papp Zoltán Sándor: A beregdaróci emberek élete a századfordulón. Bp., 1975, Natura. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Ódon Erdély. Művelődéstörténeti tanulmányok. I-II. köt. Vál., szerk., az előszót és a jegyzeteket írta: Sas Péter. Magyar Hírmondó. Bp., 1986, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.