Jean Effel: A kis angyal. Ford. és sajtó alá rendezte: Bíró Lívia. Bp., 1957, Kisipari Szövetkezeti Kiadóvállalat. Jean Effel (1908-1982) francia grafikus rajzaival. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé kopott, kissé foltos borítóval, sérült, hiányos foltos papírborítóval, foltos lapélekkel.
Grimm testvérek - Mesék. Átdolgozta Rónay György. Angi Petrescu - Tiparescu rajzaival illusztrált. Bukarest,1966,Ifjúsági. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, foltos lapokkal, a hátsó szennylap hiányzik, egy lap szélén kis szakadásokkal, az utolsó két lap sérült.
Benedek Elek: A kék liliom és más mesék. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1968, Móra. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, néhány lapon firkákkal.
Sigrid Koch:A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert- és Ellice-szigetekről. Népek meséi. Bodrogi Tibor fordítása. Bp, 1976, Európa Könyvkiadó. Gerd Koch fényképeivel illusztrálva. Félvászon kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban
Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Róna-Tas András. Ford.: Agyagási Klára, Czeglédi Katalin, et alii. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
Niamessyné Manaszy Margit: Három gyerek meg egy csacsi. [H. é.n.] Singer és Wolfner. 88 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Csernovics Erzsébet készített. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben. Laza kötés