Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 190

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
19036.

Rufpreis:
2 800 HUF

Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19037.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón és gerincen, foltos lapokkal.
19038.

Rufpreis:
3 000 HUF

K. Beniczky Irma: A világ népei. Nemzeti viseletek csarnoka. [Bp., 1875, Franklin], 3-169+7 p.+18 (színezett litográfiák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal, hiányzó táblákkal (18 a 22 tábla helyett), foltos lapokkal, néhány firkált lappal, intézményi bélyegzésekkel, laza fűzéssel. Ritka!
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF
16

19040.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szirmay Ödön: Magyar szemmel a tengereken túl. Utinapló. Kállay Miklós előszavával. Bp., 1942, (Bányai és Várkonyi-ny.), 228 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19041.

Rufpreis:
2 800 HUF

Zsilinszky Mihály: Csongrádvármegye története I. rész. Bp., 1897 Csongrádvármegye Közönsége, (Wodianer-ny.) 1t litografált címer + 287 p. korabeli sérült vászonkötésben, laza fűzéssel
19042.

Rufpreis:
3 000 HUF

Heine, [Heinrich]: Itália. 1-3. köt. 1. köt.: Münchentől Genuáig. Ford. Benedek Marcell. 2. köt.: Luccai fürdőzés. Ford.: Bíró Sándor. 3. köt.: Lucca városa. Ford. Bíró Sándor. Bp., én. (cca 1920), Dante, 115+1 p. +5 t.; 128 p.+6 t.; 88 p- + 3 t. A borító rendkívül impozáns illusztrációja Jaschik Álmos (1885-1950) grafikus munkája. Egészoldalas képtáblákkal. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, a III. kötet címlapja és címképe foltos, az I. kötetben kijáró lapokkal (64-81. oldalak között.)
19043.

Rufpreis:
2 800 HUF

Budapest-Svábhegyi-Egyesület jubiláris évkönyve. 1888-1913. (Bp., 1913), Budapest-Svábhegyi-Egyesület (Ádám Herman-ny.), 48 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, javított borítóval, néhány kissé sérült, javított lappal.
19044.

Rufpreis:
3 000 HUF

19045.

Rufpreis:
1 800 HUF

Taha Baqir: Baghdad. Baghdad, 1959, Directorate General of Antiquities (Ar-Rabita Press), 15+(1) p.+ 28 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Angol nyelven. Papírkötésben, sérült, javított borítóval, belül jó állapotban. / First edition. In English language. Paperbinding, with slightly damaged cover.
19046.

Rufpreis:
2 800 HUF

Stadtischer Schlacht-u. Viehhof Müchen 1878-1928. - A Müncheni városi vágóhíd története 76p. sok képpel, kihajtható térképpel, kiadói papírborítóval
19047.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF