Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón és gerincen, foltos lapokkal.
Szirmay Ödön: Magyar szemmel a tengereken túl. Utinapló. Kállay Miklós előszavával. Bp., 1942, (Bányai és Várkonyi-ny.), 228 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Taha Baqir: Baghdad. Baghdad, 1959, Directorate General of Antiquities (Ar-Rabita Press), 15+(1) p.+ 28 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Angol nyelven. Papírkötésben, sérült, javított borítóval, belül jó állapotban. / First edition. In English language. Paperbinding, with slightly damaged cover.