Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Harmadik népies kiadás. Bp.,1893, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Szép Ernő: A világ. Versek. Bécs, 1921., Szerzői, (Johann N. Vernay-ny.). 63+ 1 p. Első kiadás. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Vitéz Csikós Jenő: A másik front... A szellemi harc módszerei és fegyvere. Bp.,(1941),Singer és Wolfner. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal és borítóval.
Remenyik Zsigmond: Bolhacirkusz. Bp., 1932, szerzői kaidás (Spitzer-ny.), 231+(1) p. Első kiadás. A borító Bortnyik Sándor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, a fűzéstől elváló borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Das Nibelungenlied und das Gudrunlied in moderner Übersetzung. Szemelvényes kiadás. Jegyzetekkel és magyarázatokkal ellátta: Dr. Kárpáti Károly. Német Könyvtár 4. Bp., 1902., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,XIII+3+84 p. Magyar és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.