Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 183

Somogyvármegye Almanachja 1911. Hatodik évfolyam. Kaposvár, 1911., Részvénynyomda, 4+284+XLIII (hirdetések) p. Izgalmas korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
18036.

Rufpreis:
4 000 HUF

Somogyvármegye Almanachja 1910. Ötödik évfolyam. Kaposvár, 1910., Részvénynyomda, 4+238+XXXVI (hirdetések) p.+2 t. Izgalmas korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kopott borítóval, két kijáró lappal.
18037.

Rufpreis:
4 000 HUF

Miskolczy László - Vargha László: A Nagykunság vidék népének építészete. Padányi Gulyás Jenő bevezetőjével. Bp., 1943, Magyar Ház Barátainak Kiadása, XLVII+(1)+141+(1) p. Az 1-138. oldalakon fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
18038.

Rufpreis:
5 000 HUF

Simonyi Jenő: Idegen népek közt messze földön. Útirajzok és életképek kiváló utazók leírásaiból. Összeválogatta: Dr. - -. Bp., 1888, Eggenberger, (Athenaeum-ny.), VI+264 p. Első kiadás. Számos oldalszámozáson belüli szövegközti és egészoldalas illusztrációval illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a címlapot és további egy illusztrációt kiszíneztek, névbejegyzésekkel.
18039.

Rufpreis:
5 000 HUF

18040.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kurt Seliger: Albánia - A sasfiak országa. Útleírás szóban és képben. Ford.: Szécsi Ágnes. Bp., 1959, Kossuth. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4200 példányban.
18041.

Rufpreis:
6 000 HUF

18042.

Rufpreis:
8 000 HUF

18043.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

18044.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Hürlimann, Martin: Indien. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1928, Ernst Wasmuth A.G., XXXVII+(3)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18045.

Rufpreis:
6 000 HUF

Debrecen és vidéke ipartestület 40 éves története. Összeáll.: Lechner Lajos. Debrecen, 1941, Tiszántúli Könyv-és Lapkiadó Rt., 140 p.+ XIX+(1) p. (reklámok). Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel.
18046.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hielscher, Kurt: Das unbekannte Spanien. Baukunst, Landschaft, Volksleben. Berlin, 1922, Ernst Wasmuth A.G., XXII+(2)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18047.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF