Somogyvármegye Almanachja 1911. Hatodik évfolyam. Kaposvár, 1911., Részvénynyomda, 4+284+XLIII (hirdetések) p. Izgalmas korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Miskolczy László - Vargha László: A Nagykunság vidék népének építészete. Padányi Gulyás Jenő bevezetőjével. Bp., 1943, Magyar Ház Barátainak Kiadása, XLVII+(1)+141+(1) p. Az 1-138. oldalakon fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Simonyi Jenő: Idegen népek közt messze földön. Útirajzok és életképek kiváló utazók leírásaiból. Összeválogatta: Dr. - -. Bp., 1888, Eggenberger, (Athenaeum-ny.), VI+264 p. Első kiadás. Számos oldalszámozáson belüli szövegközti és egészoldalas illusztrációval illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a címlapot és további egy illusztrációt kiszíneztek, névbejegyzésekkel.
Hürlimann, Martin: Indien. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1928, Ernst Wasmuth A.G., XXXVII+(3)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Hielscher, Kurt: Das unbekannte Spanien. Baukunst, Landschaft, Volksleben. Berlin, 1922, Ernst Wasmuth A.G., XXII+(2)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.