Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 267

Kolligátum 8 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből. "Elmélkedések, Gondolatok, Életbölcsesség."   Montesquieu Károly: Elmélkedések a rómaiak nagyságának és hanyatlásának okairól. Ford.: Orlai Antal. Bp., 1891., Franklin, 222 p.;  Le Rochefoucauld gondolatai. Ford. és bevezette: Béri Gyula. Bp., 1895., Franklin, 179 p.;  Pascal gondolatai. Ford.: Béri Gyula. Bp., én., Franklin, 222+1 p.;   Wilde Oszkár: Aforizmák és ötletek. Ford.: Radó Teréz. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48 p.;  Nietzsche-aforizmák. (A Menschliches, Allzumenschliches-ből.) Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63 p.;   Schopenhauer Arthur: Életbölcselet. Ford.: Szemlér Lőrinc. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,137+1 p.;   Schopenhauer Arthur: Paraenezisek és maximák. Életbölcseleti oktatások. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 80 p.;  Schopenhauer Arthur: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók. (A Parerga és Paralipomena-ból.) Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 133+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
19210.

Rufpreis:
5 000 HUF

19211.

Rufpreis:
4 000 HUF

Petőfi's ausgewählte Gedichte. Übersetzt von Hugo von Melyl. München, é.n. Bibliogr. Inst. 80p. Félvászon kötésben
19212.

Rufpreis:
5 000 HUF

Elektitaj poemoj de A. Petőfi Eugeno Fuchs (ford) 1910.. Kiadói papírborítóval 56 p.
19213.

Rufpreis:
5 000 HUF

Petőfi's poetische Werke. Ludwig Wigner. Budapest, é.n. cca 1880. 64p. Kiadói papírborítóval
19214.

Rufpreis:
5 000 HUF

Neruda Pablo: Óda a Nyomdához. Fordította Somlyó György. (Kass János rajzaival.)  (Bp.) 1968. Magyar Helikon (Kner Nyomda). 30 sztl. lev., japánfűzésű papíron. A tipográfia és a kötésterv Szántó Tibor munkája. Kiadói papírkötésben, Kass János által DEDIKÁLT példány.
19215.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói egészvászon-kötés.   "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében."  A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns által DEDIKÁLT példány.
19216.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

19217.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp.,1941, Athenaeum,316+2 p. Kiadói egészvászon kötésben.
19218.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lauschmann Gyula: A Vörösmarty-kör negyven éve. A Vörösmarty-kör kiadása. Székesfehérvár, 1907. Csitári Ny. 185 l. Fűzve, kiadói borítóban, ritka!
19219.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

László Ibolya: Köznapi lovogás. DEDIKÁLT példány! Bp., 1963., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1650 példányban.
19220.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ladányi Mihály: Kitépett tollú szél. DEDIKÁLT! Bp.,1974., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19221.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF