Moravek Endre: Nagymagyarország nemzetiségei. Mult és jelen. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 4. sz. Bp., 1934, Magyar Szemle Társaság, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
Makkay János: Late neolithic male statuette of Szegvár and the ancient myth of the "separation of heaven and earth." A szerző, Makkay János (1933-2023) régész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány! Acta Antiqua Academiae Scientiarium Hungaricae T. XXVII. Fasc. 1-3. Bp., 1979., (Akadémiai-ny.), 38 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
S. M. Plokhy: Yalta. The price of peace. London, 2011, Penguin. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Röss Bertalan: Aviánói Márk pápai követsége és a török félhold alkonya Magyarországon. Bp., 1936, Magyar Kapucinus Tartományfőnökség. ("Élet" ny.) 3 sztl. lev. 203+(3) p.+ 16 t. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, belül jó állapotban.
Magyar Bálint (szerk.): Magyar polip 2. A posztkommunista maffiaállam. A szerkesztő, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! Bp.,2014, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Magyar Bálint (szerk.): A magyar maffiaállam. A szerző, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT! Bp.,2015, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Bukarest, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Post Festum. Szabadtéri játékok a két világháború között Salzburgban, Szegeden, és Pécsett. Szerk.: Kerekes Amália, Kindl Melinda, Szabó Judit. Mű-helyek. 7. Bp., 2009., Gondolat. Kiadói papírkötés.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. / Wappen aus fünf Jahrhunderten auf Wappenbriefen im Ungarischen Staatsarchiv. Szekszárd, 1999, Babits Kiadó. Második kiadás. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Kovács László: Magyarhomorog-Kónya-domb 10. századi szállási és 11-12. századi falusi temetője. Magyarország honfoglalás kori és kora Árpád-kori sírleletei 12. Szeged-Bp., 2019, SZTE BTK Régészeti Tanszék - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézete - Magyar Nemzeti Múzeum - Martin Opitz Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, CD-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.