Maria Konopnicka: Krysta., Bp .,1961., Helikon, vászonkötés, jó állapotban. + Shakespeare szonettjei, Kormos István (szerk)., Bp 1957., Móra, vászonkötésben
Balázs Sándor: A kivándorló fiú. Bp., 1922, Franklin-Társulat, 95 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, kisebb lapszéli ázásnyomokkal, "Szent László Bányász Levente Egyesület Dorog 1925." bélyegzőkkel.
Szalai Katalin - Borbély Tibor - Kovács Gyula: Petőfi a Dunatájon... Bp., 1973, Pest megyei Népművelési Tanácsadó. Kiadói papírkötés, kísérőfüzettel. Megjelent 2000 példányban.
B. Eötvös József: A' Karthausi. I. kötet. 1-2. rész. Pest, 1852, Emich Gusztáv, 309 p. 3. kiadás. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, foltos, firkált lapokkal, egy lap sarkán kis hiánnyal.
Kölcsey Ferenc válogatott szónoki művei. Parainesis és egyéb szónoki művek. Bp., 1900, Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, hiányos címlappal.