3 db Ady könyv: Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós rajzaival. Bp., 1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval. + Hatvany Lajos: Ady. Cikkek, emlékezések, levelek. Bp., 1977, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés. + Varga József: Ady és kora. Bp., 1977, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés.
3 db Havas Zsuzsa könyvtárából jelzett könyv: Levelek a francia forradalomból, Illyés Gyula Hunok Párisban, Természet és társadalom A szocializmus. 1919. Bp
Harminc év 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Szerk.: Gara József. Bp.,[1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, egy hiányzó táblával.
Goda Géza: János generális. Történeti elbeszélés. Az ifjuság számára irta - - . Mühlbeck Károly eredeti rajzaival. Bp., 1904, Athenaeum, 1 sztl. lev. + 159 p. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, több sérült, javított lappal, néhány helyen tollas firkákkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
Kubáss Marianna: Vakáció a Balaton fenekén. Nemes Török János rajzaival. Bp., 1940., Athenaeum, 117+1 p. + 3 (színes táblák) t. Fekete-fehér illusztrációkkal és 3 színes táblával. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, egy képtábla kijár, sérült, a fekete-fehér illusztrációkat részben kiszínezték, a hátsó szennylap hiányzik.