Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. Sechster Band (VII. köt.) Hozzákötve: Siebenter Band. (VIII. köt.) Freiburg im Breisgau, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 t.+IV+3-228 p.+1 (kihajtható tábla) t. + 1 t.+IV+-3-304 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Póczos Rita: Az Árpád-kori Borsod és Bodrog vármegye településneveinek nyelvészeti elemzése. DEDIKÁLT! A Magyar Névarchívum Kiadványai 5. Debrecen, 2001., Szerzői. Kiadói papírkötés.
Dr. Varga Zoltán: Magyarország története I. (A szatmári békéig). Gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Debrecen, 1941, Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület könyvnyomda-vállalata, 149+(3) p. A szövegközi képeket Gáborjáni Szabó Kálmán rajzolta. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal, széljegyzetekkel.
Dr. Dénes István: Baj van Tiszántúl! Bp., 1937, (Váradi Béla "Forum"-ny.), 139+(3) p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, tulajdonosi névbélyegzőkkel.
Dr. vitéz ákosfalvi Szilágyi László: A székely nemesi rendi társadalom. Bp., 1937, (Franklin-ny.), 88 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel (Dr. Sándor Imre). A kötet szerzője, ákosfalvi vitéz dr. Szilágyi László (1897-1978) genealógus, Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye tiszteletbeli főjegyzője, miniszteri tanácsos, a Johannita Lovagrend lovagja, a Pesti Református Egyházmegye világi tanácsbírája, valamint az Újpesti Református Egyház presbitere volt. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság igazgatósági választmányának tagjai közé tartozott. 1944 előtt a Belügyminisztérium referenseként a hivatalos, államilag igazolt nemességi igazolásokat intézte.
Markó László: A magyar állam főméltóságai Szent Istvántól napjainkig. Budapest, 2000, Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.