Schweiz. Meyers Reisebücher. Leipzig - Wien, 1904., Bibliographisches Institut. Achzehnte Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel, panorámaképekkel illusztrált, valamint nagyméretű Svájz térkép-melléklettel. (A térkép-melléklet általában hiányzik.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Gyulai Iván: Védett természeti értékek Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében. Miskolc, 1984., B-A-Z Megyei Idegenforgalmi Hivatal. Gazdag képanyaggal illusztrált.Kiadói papírkötés.
Vegyes Miskolccal kapcsolatos tétel, 8 db: Takarék Szövetkezetek Borsod -Abaúj Zemplénben.; Miskolc. Képes városkalauz.; Komáromy József: Adatok Miskolc korai településtörténetéhez.; Beráné Nemes Éva: Diósgyőri Gépgyár Munkásainak 1944 szeptember 21.-i háborúellenes tüntetése.; Kilián István: Irodalmi diáktársaság Miskolcon a reformkorban.; Internacionalisták Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.; A miskolci nyomdászat emlékei.; Dobrossy István: Miskolc társadalmának átalakulása az ipar és a kereskedelem szerkezete 1929-1949 között. Különlenyomat.;
Novotny Gyula: Az avasi templom. DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1982., Avas Református Egyház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kun Miklós: Miskolc múltja, jelenje tekintettel jövőjére. Reprint kiadás. Lévay József Könyvtár kincsei I. Miskolc, én., Miskolc Városi Könyvtár- Borsod-Abaúj-Zemplén m. Levéltár. Az 1842-es kiadás hasonmás kiadása. Kiadói papírkötés.