Bethlen István gróf beszédei és írásai. Válogatott beszédei. I-II. kötet. Bp.,1933, Genius,. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, elvált gerinccel, belül jó állapotban.
Eötvös József: Levelek. Szerk., az idegen nyelvű leveleket ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Oltványi Ambrus. Eötvös József Művei. A kötet szerkesztője, Oltványi Ambrus (1932-1983) irodalomtörténész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magyar Helikon, 857+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Bp., 1938., Grill Károly. Harmadik kiadások. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé laza fűzésekkel.
J. F. Horrabin: Európa történetének térképe. A II.ik századtól a XX-ik századig. Fordította: Tamás Aladár. Bp., 1936, Faust Imre,159 p. Kiadói papírkötés,foltos, kopott borítóval, az elülső borító törésnyommal, az egyik sarkán kis hiánnyal. +G azdag László: Útitársunk a térkép. Bp., 1969, Gondolat. 350 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Galeria Omnium Sanctorum. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Zoltán: "Keresztény lovagoknak oszlopa." (Szent László a magyar kultúrtörténetben.) Bp.,1996,Nemzeti Tankönyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.