Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 124

Bethlen István gróf beszédei és írásai. Válogatott beszédei. I-II. kötet. Bp.,1933, Genius,. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, elvált gerinccel, belül jó állapotban.
15703.

Rufpreis:
1 600 HUF

Eötvös József: Levelek. Szerk., az idegen nyelvű leveleket ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Oltványi Ambrus. Eötvös József Művei. A kötet szerkesztője, Oltványi Ambrus (1932-1983) irodalomtörténész által Litván György (1929-2009) történész és felesége, Gál Éva (1928-2021) történész, levéltáros részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magyar Helikon, 857+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
15704.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon. 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15705.

Rufpreis:
2 000 HUF

Marcus Cowper: Kalandos történelmi utazások. Reader's Digest. Ford.: Sárváry Katalin. Bp., 2014, Tarsago. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva, mellékletekkel (facsimile dokumentumok). Kiadói kartonált papírkötés.
15706.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Bp., 1938., Grill Károly. Harmadik kiadások. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé laza fűzésekkel.
15707.

Rufpreis:
2 400 HUF

J. F. Horrabin: Európa történetének térképe. A II.ik századtól a XX-ik századig. Fordította: Tamás Aladár. Bp., 1936, Faust Imre,159 p. Kiadói papírkötés,foltos, kopott borítóval, az elülső borító törésnyommal, az egyik sarkán kis hiánnyal. +G azdag László: Útitársunk a térkép. Bp., 1969, Gondolat. 350 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15708.

Rufpreis:
1 400 HUF

Mályusz Elemér: Zsigmond király uralma Magyarországon. 1387-1437. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
15709.

Rufpreis:
1 400 HUF

A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Galeria Omnium Sanctorum. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15710.

Rufpreis:
1 000 HUF

Stegna Lajos: Tudományos térképezés a Kárpát-medencében 1918 előtt. Bp.,1998,Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15711.

Rufpreis:
1 400 HUF

Magyar Zoltán: "Keresztény lovagoknak oszlopa." (Szent László a magyar kultúrtörténetben.) Bp.,1996,Nemzeti Tankönyvkiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15712.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lengyel László: Pártházból a palotába. Universitas Politológia. Bp., 1998, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
15713.

Rufpreis:
1 000 HUF

Rákosi Jenő élete és művei. Szerk.: Süle Antal. Bp., 1930, Fővárosi Könyvkiadó, Fővárosi Nyomda Rt.-ny. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott gerinccel. Apponyi Albert, Harsányi Zsolt, Klebelsberg Kunó, Pekár Gyula, Radó Antal, Schöpflin Aladár és mások írásaival.
15714.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF