Rudolf Reinhard: Weltwirtschaftliche und Politische Erdkunde. Breslau (Wrocław), 1929, Ferdinand Hirt, 279+1 p. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés./ Linen-binding, in German language.
Bálint Sándor: Az esztendő néprajza. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 6. sz. Bp., 1943, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés.
Dr. Nyirő Gyula: Psychoanalysis. A Magyar Szemle Kincsestára 92. sz. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Rézler Gyula: Falukutatók és szociográfusok. A magyar társadalom önvizsgálata az elmúlt évtizedben. Bp., [1943], Faust, 75+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Gunda Béla: Műveltség és hagyomány - Studia ethnographica et flokloristica in honorem. Angol, francia és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1971, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés papírborítóban. Borító sérült, de a könyv jó állapotú.