Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othotól Adolf Hitlerig. 972-1945. Bp., 1945., Magyar Téka. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt, kissé sérült borítóval, a gerincen javítással, részben felvágatlan lapokkal.
A régi és az új Európa atlasza. Szerk.: Juhász Vilmos. Bp., é.n., Dante, 115+(1) p.+ 9 t. (2 kihajtható, 7 kétoldalas térkép). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal.
Szőts Zoltán Oszkár: Az Országos Széchényi Könyvtár egykori első világháborús gyűjteménye. Nemzeti Téka - Bibliotheca Nationalis Hungariae. Bp., 2014, OSZK-Gondolat Kiadó. Kiadói papírkötés.
Kállay Béni: A szerb felkelés története 1807-1810. I-II. kötet. Hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Bp., 1909, MTA, 4+405+1 p.; 1 t.+VIII+415+1 p. Kiadói papírkötés, az I. kötet borítója kissé sérült, a gerince javított, a gerincek kissé foltosak.
E. Kovács Péter: Zsigmond király Seinában. Bp., 2014, Corvina. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Gene Gurney: The war in the air. A picotral history of Wold War II Air Force in combat. With a foreword by General Curtis E. LeMay. New York,én., Crown Publishers. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
Chrisopher Andrew - Vasili Mitrokhin: The sword and the shield. The Mitrokhin Archive and the secret history of the KGB. New York, 1999., Basic Books. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.