A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+XIII (statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével. Ritka!
Bethlen Farkas: Erdély története I-III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
D'Artagnan: Régi magyar társasélet I-II. köt. Előszóval ellátta: Porzó. [Ágai Adolf.] Bp., 1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett zöld egészvászon-kötések, az I. kötet gerince javított a borítón kopásnyomokkal.
Lukinich Imre: I. Rákóczi György és a Lengyel Királyság. (Olvasott a M. Tud. Akadémia 1906. október 15-iki ülésén) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXI. kötet 4. szám. Bp., 1907., MTA,[Athenaeum-ny.], 63+1 p. Későbbi átkötött papírkötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, a címlapon névbejegyzéssel, szakadással, az utolsó lapon kis folttal.
Maczó János (szerk.): Reményünk: a magyar feltámadás. A 2002-es budapesti Szittya Világtalálkozó nemzetvédelmi, (ős)történelmi és kulturális előadásai. Dunaharaszti, 2002, Nap Alapítvány. Kiadói papírkötés, kívül piszkos, belül jó állapotban, 400+24p
Unser Kaiser 1848-1898 Zeitschrift für die Vaterlandische Jugend. Wien 1898. Lehrerhaus Verein. Kiadói papírkötésben, benne Ferenc József két portréjával 32p.
Gyarmati György: A politika rendőrsége Magyarországon a Rákosi - korszakban. A szerző által dedikált! Habilitációs Füzetek 1. Pécs, 2002, Pécsi Tudományegyetem. Német és magyar nyelven. Melléklettel. Kiadói papírkötés.