Veronica Ions: Welt der Mythen. Freiburg,1976,Herder. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Endrei Walter- Zolnay László: Társasjáték és szórakozás a régi Európában. Bp, 1986, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
Sporschil, Johann: Geschichte der Hohenstaufen. Braunschweig, 1843, Verlag von George Westermann. Félvászon kötés, acélmetszetekkel illusztrált, festett lapszélek, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Magyar Országos Levéltár 2 db kiadványa: Maksay Ferenc: A Thököly- és a Rákóczi-szabadságharcok levéltárai. Repertórium. Levéltári leltárak 52. + Kisebb családi és személyi fondok. VI. kötet. Repertórium. Szerk.: Fazekas István. A Magyar Országos Levéltár segédletei 5. Bp., 1971-1999, Magyar Országos Levéltár, 38 p., 189 p. Kiadói papírkötés, az egyik sérült borítóval.
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Owen Booth - John Walton: A második világháború története képekkel. Ford.: Szabóné Győrfi Renáta. Bp.,2003. Holló és társa. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.