Gombrich, E. H.: A művészet története. Fordította: G. Beke Margit, Falvay Mihály. Bp., 1974, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
P. Brestyánszky Ilona: Ismerjük meg a kerámiát. A kerámia és a porcelán története. Bp., 1976, Gondolat. 422 p. Második kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Déry Béla (et alii, szerk.): Almanach (Képzőművészeti lexikon). Budapest, 1912, Légrády Testvérek. Első tízezer! Kiadói egészvászon kötésben, szennylap és címoldal kissé szakadt, egyébként jó állapotban
7 db képzőművészeti katalógus: Konok Tamás, Hetey Katalin, Magda Frank, Anna Mark (Márkus Anna), Halász-Szabó Sándor, Németh János, Bőszín Andrew Endre. Bp., 1989-1995 körül, különböző kiadások (Vasarely Múzeum stb.). Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Szegő György: Teremtés és átváltozás. Budapest szecessziós építészete a századfordulón. Bp, é.n., HG & Társa Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban. Magyar, német és angol nyelven.