Foto

Zahl der Lose: 536

1919 Az Aradi Felső Kereskedelmi Iskola Katonai tanfolyamának érettségizett hallgatói 1918-1919, tablófotó, üvegezett keretben, fotón kis szakadás, 27x36 cm
12976.

Rufpreis:
5 000 HUF

1951 Dobó Katalin Közgazdasági Leánygimnázium tanárai és végzett hallgatói, kistabló nevesített portrékkal, IV. C. osztály. Hátoldalán ajándékozási sorokkal Dr. Geleji Sándorné Gerő Zsófia (1895-1966) részére. Fotó Angelo budapesti, Váci utcai műterméből,18x24 cm
12977.

Rufpreis:
1 000 HUF

58 db épületfotó ÉTK 24x18 cm
12978.

58 db épületfotó ÉTK 24x18 cm

Rufpreis:
2 000 HUF

12979.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1860-1910 Nagy családi fotóalbum össz. 101 db fényképpel, Hartmann és Szalay család portréival, nagy többségben a XIX. századból, több gyerek és csecsemő felvétellel, néhány egyenruhásról, pl. Szalay Mihály tüzér katona (1866, Mayerhofer, Bécsújhely).  Különböző (történelmi) magyarországi és osztrák műtermekből: Pécs (Zelesny Károly, Exner Gyula, Bayer, L Menzel Atelier Parisienne), Pest (Borsos és Doctor, Gévay, Doctor és Kozmata), Budapest (Kozmata, Klösz György, Halász Ágost, Liederhoffer Vilmos, Beck Ödön), Lőcse (Foltényi), Miskolc (Szinay és Társa), Balatonfüred (Lengyel Samu), Varazsd (Stefan Lypoldt), Nagykanizsa (Julius Lingg, Fiedler Gyula), Szabadka (Speizer Irma), Kaposvár (Lővy Hermann, Hamedli utóda, Langfsfeld Mór) stb. Korabeli bőrkötésű, réz veretes és csatos, historizáló, sérült albumban. Fotók közül néhány sérült és foltos, több kijár a részben sérült albumlapokból.
12980.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

cca 1950 Éljen május elseje, kontakt másolat, 24×30 cm
12981.

Rufpreis:
800 HUF

1986. január 28 az STS-51-L küldetés keretében indított Challenger űrrepülőgép kilövése, amely után kb. 1 perccel felrobbant. Fotó, sérült,  20x25 cm
12982.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1965 Vegyes nagyrészt Bécsben és Nürnbergben készült (de közte München is) technika/műszaki kiállításokon készült fotók, kb. 30-35 db, közte egy-két városfotóval is, a hátoldalakon nagyrészt feliratozva, 11x8 cm és 12x8 cm körüli méretben
12983.

Rufpreis:
800 HUF

cca 1970 10 db szocreál fotó, papírra ragasztva, 24x18 cm
12984.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

1908 Szárcsa, gyerekek vasúti hajtánnyal a vasútállomáson, kartonra kasírozott fotó, 17×12 cm
12985.

Rufpreis:
12 000 HUF

cca 1890-1935 Vegyes fotó tétel, 15 db fotó, nagyrészt porté fotó, de közte csoportkép is, közte 7 db keményhátú fotó, 2 db keményhátú fotó keretben, 6 db fotó és fotólap, 16x10 cm és 8x6 cm közötti méretben
12986.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1870-1900 Erdélyi család fotóhagyatéka, 52 db keményhátú portréfotó széteső állapotú bőr fotóalbumban, 1902-es ajándékozási sorokkal, benne nagyrészt erdélyi fotósok képeivel, Brassó: Heinrich Adleff, Leopold Adler; Nagyvárad: Fekete Sándor, Docsekal J. / Knapp M.; Kolozsvár: Marselek F., Dunky Fivérek, Kató József, Nagyszeben: Joh. Nicklas; Arad: Ravasz Imre, Weisz Gyula, Weisz Hugó; Segesvár: Hermann G. Roth; Fogaras: Szinberger Fivérek; Sepsiszentgyörgy: Gyulai Ferenc; Vajdahunyad: Csonka Géza; Szászváros: Schuller; egy-két pesti/budapesti fotóval és egy hódmezővásárhelyi fotóval is. Változó állapotban, különféle méretben.
12987.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF