E. J. Hobsbawm: A nacionalizmus kétszáz éve. Maecenas Kiskönyvtár. Baráth Katalin fordítása. Hn., 1997, Maecenas. Papírkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Miskolczy Ambrus: A brassói román levantei-kereskedő polgárság kelet-nyugati közvetítő szerepe. (1780-1860). Értekezések a történeti tudományok köréből 107. Bp, 1987, Akadémiai. Papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvári példány.
Halász Zoltán: Históriák a magyar régészet történetéből. Búvár Könyvek 47. Bp.,(1964.), Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Dienes István: A honfoglaló magyarok. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Heredtias. Bp., 1972, Corvina. Kiadói papírkötésben. A szerző, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus szülei részére, közte Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus részére is szóló dedikációval: "Édeskének és Apukának a második kiadás emlékére. Pisti. Bpest, 1974. március."
Renato Guttuso: A festő műhelye.Írások a művészetről. Bp., 1977, Kossuth. Fordította: Barna Imre. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Magyarország levéltárai. Szerk.: Blazovich László- Müller Veronika. Bp-Szeged, 1996, a Magyar Levéltárosok Egyesületének kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1000 példányban.