Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, színezett lapszélek, gazdagon illusztrált, kissé kopottas állapotban / half leather binding, little damaged condition
Sporschil, Johann: Geschichte der Hohenstaufen. Braunschweig, 1843, Verlag von George Westermann. Félvászon kötés, acélmetszetekkel illusztrált, festett lapszélek, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Albert von Ruville: William Pitt earl of chatham. I-III. köt. London, 1907., William Heinemann. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, egy kötet elejéről a címkép, egy másik kötet elejéről a címkép és még egy lap kijár, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel.
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4. Bp., 1944, Magyar Élet, 512+2 p.+3 (kihajtható táblák) t.+XLV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. László Gyula egészoldalas és szövegközti rajzaival. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval, egy szakadt táblával.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban.