Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói kissé sérült műanyag védőfóliában, lapéleken kis foltokkal. 1870-es reprint kiadás.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin, XV+136;137-247 p+ 1 kihajtható térkép. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, néhány képtáblán gyűrődéssel.
Szendrey István-Nyakas Miklós: Derecske története. Debrecen, 1980, Derecskei Nagyközségi Tanács. Kiadói papírkötésben, a külső boríték kissé foltos, egyébként jó állapotban.
Gyenesdiás Nagyközség Monográfiája. II. Gyenesdiás természeti képe. Szerk.: Dr. Szabó István. Gyenesdiás, 2008, Gyenesdiás Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.