Imrényi-Szabó Imre: Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Bp.,(1944) , Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága, Pallas nyomda, 5-172 p. A 13. oldaltól fekete-fehér fotó képanyag, képaláírásokkal. Kiadói papírkötésben, rossz állapotban, a borító szakadt, kopott, a könyvtest elvált a borítótól, az első két lap hiányzik (köztük a címoldal.)
Dr. Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446+2 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Papírkötésben, a könyvtest elvált a borítótól, a borító javított, foltos, kissé sérült, a könyvtest fűzése meglazult, megviselt állapotban.
Dercsényi Dezső: Visegrád műemlékei. Bp.,1951, Közoktatási Kiadóvállalat, 114 p.+2 t. (Kihajtható panorámafotó a visegrádi panorámáról, és kétoldalas rajz a palotáról. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.
Dr. Zsigovits Béla: Utazzál velem a föld körül. Bp.,1940, Szerzői kiadás, (Korda-ny.), 351 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kijáró lapokkal. A szerző által dedikált.