Colligátum Juristowski Miklós ezredes-hadbíró életéről és munkásságáról: Dr. Somos Lajos: Juristowski Miklós ezredes-hadbíró élete és irodalmi munkássága.; Dr. Csermely Gyula: Egy különleges könyvtár. Eger-Bp.,1937-[1939], Szent János Nyomda-Klein S.-ny., 103+1;125 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
A mérleg sorozat 3 kötete: Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Szathmáry Lajos.; Samuel Beckett: Proust. Ford.: Osztovics Levente. (Sérült kötéssel, laza lapokkal.); Jurij Lotman: Puskin. Ford. és a jegyzeteket írta: Gereben Ágnes. Bp.,1987-1988, Európa. Kiadói papírkötés.
Soros György: Pénzügyi Vihar Európában és az Egyesült Államokban. Tanulmányok. Ford.: Nagy Márta. Bp.,2012, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
A szeretet breviáriuma. Szerk.: Sík Sándor, Juhász Vilmos. Bp.,1991.,Orpheusz. Egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a címlap és az elülső előzéklap kissé piszkos.