Dutka Ákos: Kallódó dallamok. Bp.,1970, Magvető, 249+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ajándékozási sorokkal. A szerző által dedikált. "Erzsike kedves hozzátartozójának, Juditkának mély tisztelettel, mert a verseket megbecsüli." Megjelent 2000 példányban.
Ady Endréről szóló könyvek és nyomtatványok gyűjteménye, 14 kötet: Szenes Béla: Az ifjú Ady Endre. Egy Kossuth-verstől a Léda dalokig. Bp.,1913, Brózsa Ottó Könyvnyomdája, 31 p. Átkötött félvászon-kötésben. Földessy Gyula: Ady-tanulmányok. Ethika-könyvtár. V. Bp., 1921, Ethika, 189+1 p. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, laza kötéssel. Ady-Múzeum I-II. kötet. ˙(Egyben.) Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula. Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben. Horváth Cyrill: Ady Endre hite, erkölcse, magyarsága. Különlenyomat a Budapesti Hírlapból. Bp.,1928, Budapesti Hírlap, 79 p. Félvászon-kötésben. Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp.,[1929], Pallas. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel. Révész Béla: Se lehullunk az őszi Avaron. Ady és Léda tragikus szerelmének titkai. Bratislava/Pozsony,1937,Eugen Prager, 224 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 1500 példányban. Szetey András: A másik Ady. Bp.,1941, Nógrádvármegyei Madách-Társaság, 104 p. Kiadói papírkötésben. Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Javított félvászonkötésben. Ifj. Zulawski Andor: Írás Adyról. Bp., é.n., Renaissance, 160 p. Átkötött félvászon-kötésben. Szabó Richárd: Ady Endre lírája. Írások Ady Endréről. Bp., 1945, Ady Könyvkiadó, 213 p. Papírkötésben, az elülső borítón kis hiánnyal, javított gerinccel. Földessy Gyula: Ady minden titkai. Ady-kommentárok. Bp.,1949, Athenaeum, 319+1 p. A borító Repcze János munkája. Kiadói papírkötés. Hegedűs Nándor: Ady Endre Nagyváradon. Irodalomtörténeti füzetek. 6. sz. Bp.,1956, Akadémiai Kiadó, 154 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel. Megjelent 1000 példányban. Igaz Szó. Szépirodalmi Folyóirat. V. évf. 11. sz. 1957. nov. -Ady Endre emlékszám. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt borítóval.
Ady szerelme: Ada. Bp.,2002,Ady-Életmű Alapítvány-Argumentum-Petőfi Irodalmi Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban, ebből 100 darab számozott. Számozott (005./100) példány.
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben.Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, hiányzó elülső borítóval.